Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Gazeta Przedwyborcza” w formacie PDF >>>

Bezpłatna „Gazeta Przedwyborcza” będzie rozdawana w całej Polsce od poniedziałku 7 października. Wydanie przygotował dla Was zespół „Gazety Wyborczej”, a redaktorem prowadzącym jest Piotr Głuchowski. Ośmiostronicowa publikacja ukaże się w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. 

– Niech ludzie w prostych słowach dowiedzą się, jak kłamie TVPiS, o zapaści w służbie zdrowia, o finansowaniu ojca Rydzyka, o klapie programu „Mieszkanie+” – podkreśla Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

„Gazeta Przedwyborcza” będzie rozdawana na dworcach i w centrach miast do piątku 11 października – ostatniego dnia przed ciszą wyborczą. „Możliwe, że o wielu skandalach nie wiecie. Możliwe, że nie wierzycie. Rządowa propaganda albo je przemilcza, albo przekręca, albo błyskawicznie zmienia temat i atakuje opozycję. Kłamstwo idące w górę stało się polską normą. Władza prowadzi z nami dezinformacyjną wojnę. Dlatego wydaliśmy »Przedwyborczą«. Poznaj prawdę, pomyśl i głosuj” – napisał we wstępie do wydania Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Pierwsza strona 'Gazety Przedwyborczej'Pierwsza strona 'Gazety Przedwyborczej' Wyborcza.pl

„Gazeta Przedwyborcza” w formacie PDF >>>

Czarna księga

W tym tygodniu wraz z „Wyborczą” ukazały się również dwa kolejne dodatki z cyklu „Czarna księga”, które krytycznie opisują rządy Prawa i Sprawiedliwości. To „Czarna księga PiSancjum” i „Czarna księga niszczenia klimatu”.

W „Czarnej księdze PiSancjum” dziennikarze „Wyborczej” przyglądają się m.in. traktowaniu rządowych samolotów jak prywatnych taksówek, strumieniowi pieniędzy płynącemu do ojca Rydzyka, TVP i mediów prorządowych oraz wykorzystywaniu swojej pozycji do celów prywatnych. W drugim dodatku redakcja wzięła pod lupę zmiany klimatyczne – rozlicza rząd z ostatnich czterech lat działalności na rzecz naprawy klimatu i punktuje, co jest jeszcze do zrobienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.