- Chcemy, żeby serwis Wyborcza.pl oferował nie tylko dziennikarstwo najwyższej próby i poczucie przynależności, ale także wygodę i przyjemność korzystania z niego. Wprowadzamy kolejne udogodnienia dla naszych subskrybentów – komentuje Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.
Zmiany to odpowiedź na głosy naszych Czytelników. Wśród nowych możliwości znajdziecie m.in. dostęp do podglądu pełnego drukowanego wydania "Gazety Wyborczej", możliwość dzielenia się tekstami ze znajomymi, którzy nie mają prenumeraty, dostęp do aplikacji w każdym pakiecie oraz dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich.
- Na podstawie komentarzy, listów i sugestii prenumeratorów udoskonalamy serwis, zarówno w obszarze treści, jak i rozwiązań technicznych – wyjaśnia Danuta Breguła, dyrektor ds. strategii i rozwoju online „Gazety Wyborczej”.
Dowiedz się więcej o nowych możliwościach prenumeraty
Teraz w każdym pakiecie prenumeratorzy otrzymują dostęp do płatnej aplikacji „Wyborczej” przygotowanej na systemy iOS i Android oraz wersji cyfrowej epub i mobi na czytniki. Dzięki temu dostęp do tysięcy tekstów (w serwisie Wyborcza.pl, "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach" czy serwisach lokalnych) staje się jeszcze łatwiejszy.
Jeśli cenisz papierowe wydanie „Gazety Wyborczej”, przygotowaliśmy dla Ciebie Czytnik.wyborcza.pl. Znajdziesz tam wszystkie teksty w takim samym układzie jak w wydaniu papierowym.
Już teraz prenumeratorzy mogą też wysyłać swoim bliskim odblokowane artykuły, które szczególnie ich poruszyły.
Nowością w pakiecie Wyborcza Premium są też dwa dodatkowe dostępy do treści „Gazety Wyborczej” dla bliskich. Każdy z nich otrzyma osobne konto z własnym hasłem i systemem rekomendacji. Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie przygotowaliśmy z myślą o rodzinach lub grupach przyjaciół. Takie dzielenie się dostępem popularne jest m.in. w serwisie Netflix i Spotify.
Subskrybenci pakietu Premium mogą także korzystać z serwisu i aplikacji „Książki. Magazyn do czytania” i aplikacji „Wysokie Obcasy Extra”. Mają również nielimitowany dostęp do cyfrowego archiwum ponad 4 mln tekstów „Gazety Wyborczej” opublikowanych od 1989 roku.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Możliwość prenumeraty dla rodzin/przyjaciół to też bardzo obiecujące rozwiązanie. Dziękuję
Mam nadzieję, że następnym krokiem będą dodatkowe funkcje dostępne dla komentujących. Brakuje możliwości obserwowania poszczególnych użytkowników, śledzenia własnych postów, czy otrzymywania powiadomień o otrzymanych odpowiedziach.
Tak! Na przykład, nie wiadomo czy jest odpowiedź na wpis. Nie da się przez to kontynuować rozmowy. Proszę zobaczyć jak działa reddit, oni opracowali to fantastycznie.
Fuczka ,na jakich zasadach odbywa się prenumerata dla bliskich ?Trzeba za nią po prostu zapłacić ? Udostępniłam dzisiaj jeden artykuł znajomej ,ale była rozczarowana ,że musi się zarejestrować ,żeby go odczytać .Znajoma mieszka w USA i uznała to za wyłudzenie adresu email ?
Kiedyś ta funkcjonalność była częściowo na "ludzie.gazeta", ale zniknęła po wprowadzeniu płatnej prenumeraty.
Niestety jeszcze tego nie przetestowałem. Mam nadzieję, że prenumerata dla bliskich będzie działać lepiej niż udostępnianie artykułów,
@krzysztofj pod pierwszym komentarzem na ten temat pisał, że to nie działa.. Oby to szybko poprawili, bo póki co Wyborcza rozczarowuje zamiast punktować..
Już kapinkę załapałam ,ale ja chyba nie mam takiej możliwości ponieważ nie mam prenumeraty premium ,tylko cykliczną za 10 zł miesięcznie .Udostępnianie działa .tylko wymaga rejestracji tego do którego przekazaliśmy artykuł .
A ja chce nowego dzialu "zmiana klimatu" I to ze stala zajawka na glownej CODZIENNIE
Watawianie samoodtwarzających się filmików to traktowanie czytelników (czytelników! nie telewidzów!) jak idiotów, ktorym można pomachać ruchomymi obrazkami przed nosem, to się skuszą.
Bardzo słusznie. Przy okazji uprzejmie informuję Redakcję, że filmików nie oglądam i oglądać nie zamierzam. Jesteście gazetą, to skupcie się na tekście. Jeśli złaknę filmików, znajdę sobie jakąś telewizję (jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło, ale nie wykluczam). Przypominam również, że nie mamy już roku 2002 i film w internecie nie jest czadową nowością, na którą wszyscy się rzucają jak chytra baba na cytrynowe orange.
Też nie lubię zaskakujących uruchomień filmików. Jeżeli Redakcja te filmiki chce kontynuować, to może w jakimś odrębnym "dziale", nazwanym np. TVWyborcza (to brzmi nawet rozwojowo).
Przeciwko WMUSZANIU filmów i ja protestuję, choć chętnie oglądam filmiki pani Justyny D.O. Jednakże wolę obejrzeć wtedy kiedy mam na to czas, a nie w momencie otwarcia artykułu. U mnie często się te dwa momenty rozmijają w czasie, a bywa że znacznie.
Ee, nie jest tak zle z reklamami. Sa gorsi
Ale jak już chcecie nam, prenumeratorom, ułatwić korzystanie z Waszych serwisów to prosiłbym o:
1. dodanie opcji w ustawieniach konta, aby multimedia (jak filmy) nie były uruchamiane z automatu - teraz trzeba posiłkować się blokadami w przeglądarkach
2. wyłączono szpiegowanie przez google, facebooka, twittera etc. - skoro płacimy, to chyba nie musimy dawać się profilować tym firmom?
Cieszymy się, że wydanie papierowe się podoba. Pozostałe uwagi przekazujemy dalej.
Obecny system komentarzy ma jedną wadę - są one pod artykułami, które z czasem spadają na stronie głównej, a wiadomo że po paru godzinach czy dniach stamtąd znikają. Jeśli komentujący chce uczestniczyć w dyskusji - to znaczy czytać odpowiedzi na swoje komentarze, i tam również odpowiadać na odpowiedzi, niezbędne są:
- wątkowanie odpowiedzi więcej niż na dwóch poziomach
- oraz (przede wszystkim!) łatwy, wygodny i intuicyjny dostęp do dyskusji, w których się uczestniczy (czyli np. ja zaczynam dyskusję dając komentarz pod artykułem, albo biorę w niej udział odpowiadając na czyjąć wypowiedź)
Czyli postuluję jakiś widget / podstronę "dyskusje w których uczestniczę" i tam listę wątków, naturalnie z powiadomieniami jeśli ktoś mi odpowie. W przeciwnym razie, ograniczamy się do poziomu dyskusji na poziomie inwektyw, lub też bardzo spłyconych opinii, spłodzonych po to żeby komuś dowalić - bo i tak nie interesujemy się tym, czy ktoś uważnie przeczyta nasz komentarz i może w dodatku zechce się do niego na poziomie odnieść.
Obecnie zazwyczaj dajemy komentarz, następnie ktoś na niego odpowiada a my się do tego już nie mamy jak ustosunkować, bo co, mam X razy przeczesywać artykuły do których pamiętam że dawałem komentarz i może mi ktoś odpowiedział?
Uważam, że jeśli już Wyborcza chce dbać o poziom komentarzy wyłączając je dna "nieprenumeratorów" (bardzo słuszne!), to może pójść krok dalej i wprowadzając zmiany które wypisałem, stworzyć platformę do normalnej, ukierunkowanej na wymianę argumentów, opinii i poglądów DYSKUSJI.
Bardzo bym chciał, aby moje postulaty były spełnione. Być może udałoby się w końcu wprowadzić w internecie miejsce, gdzie dyskutuje się na argumenty i odniesienia do innych wypowiedzi, gdzie jest moderacja, a jednocześnie wypowiedzi są powszechnie dostępne. Tym bardziej, że sporo osób komentujących tutaj ma coś sensownego do powiedzenia, mimo że często się z nimi nie zgadzam.
Nawet S. Remuszko czasem coś z sensem powie ;)
Też bym chciał systemowego dostępu do dyskusji, w których zauczestniczyłem. Byłoby też miło móc dorzucić do takiego "osobistego kokpitu forum" wybrane wątki, w których jeszcze nic nie napisałem, ale zamierzam napisać lub tylko obserwować.
Nie pamiętam.
Bardzo dziękujemy za tę sugestię. Przekażemy ją dalej.
A może zrobić coś takiego jak na forach gazety.pl, - zrobić takie drzewko.
Wtedy wiadomo kto z kim dyskutuje, kto komu odpowiada.
Rzadko, ale się zdarza.
Mrugające reklamy są esencją. Reklama ma się wbić głęboko w mózg i odpowiednio czytelnika sformatować.
Straszliwie mi przeszkadzają w czytaniu.
Zejdź z dziesięciu kaw na dzień do pięciu;)
Może faktycznie powinna być wersja premium super hiper bez reklam dla nadwrażliwych?
Powinna
Na reklamy tyko AdBlock. Przy opłaconym abonamencie działa. Na onecie już się nie da.
w 2019 takie rzeczy jeszcze, faktycznie dramat
Ale artykuły o tym jak ważna jest prywatność i bezpieczeństwo w sieci są bez zarzutu ;)
Oops, jak miło było nie wiedzieć, a tu zonk..
3mam kciuki za dalsze "nowe możliwości" ;)
Bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że nasze zmiany się podobają. Pozdrawiamy!