Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Była autorką reportaży i wywiadów, które ukazały się w „Dużym Formacie”, „Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Wysokich Obcasach Extra”. Zdobywczyni – wraz z Piotrem Głuchowskim – nagrody MediaTory w kategorii DetonaTor za śledztwo dotyczące seksualnego wykorzystywania nastolatek w Trójmieście – opisali je w książce „Zatoka Świń”. 

Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?

Była też nominowana do nagrody Grand Press za wywiad "Nienawiść w Puszczy" i reportaż (cykl "Zatoka Świń"). Jest autorką książki o legendarnym liniowcu „Batory” („Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”).

Branka Armii Czerwonej

Maturę zdała w rodzinnym Bolesławcu na Dolnym Śląsku, potem przeprowadziła się na drugi koniec Polski, żeby skończyć oceanografię fizyczną na Uniwersytecie Gdańskim. Pływać nie mogła (choroba morska), więc po dwóch latach w Zakładzie Morskim IMGW za namową koleżanki zajęła się grafiką komputerową (wcześniej pisała programy komputerowe). 

Hrabia i chłopka kłócą się o Polskę

Zanim została dziennikarką, wzięła ślub z Tomaszem i urodziła córkę Weronikę. Pracowała kilkanaście lat w gdańskim oddziale „Gazety Wyborczej”, później przeszła do zespołu „Dużego Formatu”. Mieszkała pod Gdańskiem z mężem, córką i trzema kotami.

Wszystkie teksty Bożeny Aksamit dostępne pod tym linkiem.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.