Popularny dziennikarz i prezenter Filip Chajzer zorganizował przyjęcie 12-latce, na której urodziny wcześniej nikt nie przyszedł. Do Warszawy zjechali ludzie z całej Polski. Życzenia płyną też z zagranicy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wszystko zaczęło się 31 października. To wtedy Filip Chajzer, którego na Facebooku śledzi niemal 800 tys. osób opublikował na swoim profilu historię Oliwii. Prezenter pisał: "Zauważyłem na Facebooku wpis właścicielki sali zabaw z warszawskiego Muranowa. To, co pisze, jest cholernie przykre. 12-letnia Oliwia, która ma problemy ze zdrowiem, marzyła o urodzinach, na które mogłaby zaprosić swoich kolegów. Mama dziewczynki z wyprzedzeniem zaprosiła gości. Były balony i tablice, żeby koledzy i koleżanki z rodzicami nie zabłądzili... Niestety... Nikt nie przyszedł".

Chajzer porozmawiał z panią Marią, autorką wpisu, i razem ustalili, że trzeba imprezę urodzinową powtórzyć. I tak oto zaprosił swoich fanów na przyjęcie 4 listopada.

Powiedzieć, że niespodzianka się udała, to mało. Chajzer tak relacjonuje sobotnie wydarzenie: "Dokładnie tydzień po urodzinach na które nikt (poza przyjaciółką Nikolą) nie przyszedł, dzisiaj, w sobotnie popołudnie zakorkowaliśmy Puławską. Jedną z największych ulic tego miasta. Słyszałem szacunki, ale nie mieszczą mi się one w głowie, więc napiszę, że było kilka tysięcy osób. Z całej Polski. Nie mam słów, które mogą opisać moją wdzięczność za wasze wsparcie. Nie spodziewałem się takiego odzewu".

W komentarzach można znaleźć setki zdjęć i nagrań wideo. Nie tylko z przyjęcia. Bo wiele osób po prostu przygotowało specjalne nagrania, by złożyć dziewczynce życzenia. Np. Agnieszka Podkowska, nauczycielka z Głuchołaz, opublikowała życzenia od swoich pierwszaków.

W osobnym wpisie Chajzer opublikował też życzenia od 12-letniego Maxa z Manchesteru.

"Słyszałem, że nikt nie przyszedł na twoje urodziny i ogólnie to mi przykro, a na pewno jesteś super i wszyscy powinni tam być, cała szkoła. Ja też mam autyzm i ludzie przychodzą na moje urodziny, bo ich lepiej poznaję" - zwrócił się do Oliwii chłopiec.

Dziennikarz TVN Filip Chajzer często wykorzystuje swoją popularność w słusznym celu. Znany jest m.in. z organizowania w internecie akcji charytatywnych, np. na rzecz powstańców. Tego lata m.in. dzięki jego działaniom na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej trafił ponad milion złotych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak to dobrze, że tacy ludzie są na tym świecie! Panie Filipie dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego!
  już oceniałe(a)ś
  63
  0
  W końcu coś pozytywnego w tym tygodniu!
  już oceniałe(a)ś
  44
  0
  Filip szacun dla tego co robisz i życzenia dla OLIWII .Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  Świetny gość, super akcja
  już oceniałe(a)ś
  33
  0
  cudowny Człowiek! <3
  już oceniałe(a)ś
  34
  4
  Znieczulica to polski sport narodowy. Zaraz po hipokryzji i dewocji. Ludzie szlachetni w tym kraju to tępiona mniejszość, dlatego długo nic się tu nie zmieni, a rządzić będą dranie i skuwrysyny.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Filip Wielki !
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  Panie Filipie -SZACUN!!!! Jest Pan Wielki! Serce rośnie!
  już oceniałe(a)ś
  20
  0