Rodziny ofiar to ludzie mający głęboką kulturę intelektualną i moralną. Nie można twierdzić, że nie wiedzą, o co chodzi. Wprost przeciwnie - przemyśleli, głęboko przeżywają i nie wyrażają zgody. Mają prawo żądać, by ich tragicznie zmarłym bliskim dać spokój - mówi ?Wyborczej? ks. prof. Alfred Wierzbicki, kierownik Katedry Etyki KUL.

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej od ubiegłego tygodnia otrzymują pisma z prokuratury z informacją o planowanych ekshumacjach ich bliskich. Ponownie zbadane mają być ciała niemal wszystkich ofiar, które do tej pory nie były ekshumowane i nie zostały skremowane. Część rodzin nie zgadza się z tą decyzją.

W dramatycznym liście otwartym prawie 200 krewnych kilkunastu ofiar katastrofy apeluje do ludzi dobrej woli o pomoc. Zwracają się też do hierarchów Kościołów, by bronili grobów ich bliskich przed zbezczeszczeniem.

Bartosz T. Wieliński poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co za perfidia. Nie głoszą oficjalnego stanowiska,gdyż tak jest po prostu dlań wygodnie i bezpiecznie. No,i oczywiście.."łączą się w bólu z rodzinami ofiar ". Jak mogą nie zgadzać się z Kaczyńskim skoro idą z nim ręka w rękę .No a ten już otwiera im coraz szerzej drzwi do ingerencji w życie publiczne,oświatę ,życie społeczne ,niedługo politykę narodu. Czegóż im więcej potrzeba ? Majątki już mają. Dostali je od poprzednich rządów. Teraz potrzebują władzy. A nie zdarzą się po raz drugi Bolszewicy by ten ekspansyjny proceder ukrócić.
  już oceniałe(a)ś
  26
  1
  Tu nie chodzi o sumienie. Tu chodzi o to, że 10. kwietnia 2010r. w Smoleńsku doszło do popełnienia przestępstwa.
  @kmicic68 A na jakiej podstawie wysuwasz tak śmiała hipotezę? Już druga Komisja Maciarewicza szuka, szuka, szuka, i nic nowego, a im bardziej szukają tym bardziej nie znajdują, No, znaleźli .... film w internecie sprzed x lat
  już oceniałe(a)ś
  9
  11
  @kmicic68 masz na myśli błyskawiczny rajd Macierewicza do Warszawy, po zeżarciu smacznego smoleńskiego obiadku, podczas gdy ciało jego prezydenta leżało w ruskim błocie kilkanaście kilometrów dalej.
  już oceniałe(a)ś
  9
  9
  @kmicic68 "Z hipotezą można sie przespać, ale nie można sie ożenic"! To znana prawda w nauce.
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  @kmicic68 Jak na razie można tylko krzyknąć: kłamca.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7
  @kmicic68 Trzeba osądzić i ukarać tę cholerną mgłę!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie nauczyliście się maluczcy przez tysiąc lat, że kościół chętnie zabiera głos, ale tylko tam gdzie mu się to opłaca?
  już oceniałe(a)ś
  28
  26
  Szanowny księże profesorze, to nie jest Kościół ani księdza profesora, ani mój , ani nasz !!! To jest Kościół zawłaszczony przez OSZUSTA I SZUBRAWCA T. Rydzyka, wykorzystywany instrumentalnie przez NAJWIĘKSZEGO OSZUSTA I SZKODNIKA w polskiej polityce XXI wieku Jarosława, który używa katastrofy smoleńskiej, w której wraz z bratem przymuszając do lądowania pilotów zamordowali ponad 90 niewinnych osób (kilka było winnych szczucia pilotów - Błasik, Gosiewski itp), do utrzymania władzy, którą zdobył oszustwem i podstępem, chowając się wraz psycholem Antonim w mysią dziurę na czas wyborów. Gdyby to dotyczyło grobu moich bliskich, to prędzej bym go wysadził w powietrze niż pozwolił w nim grzebać tym szubrawcom !!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  28
  27
  Ks.Wierzbicki, zycze blogosławionych Świąt : J 13, 34) "Kładę dziś przed wami błogosławieństwo i przekleństwo. Błogosławieństwo, jeśli usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga (Pwt 11,26-27) (…) Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  egon A ksiądz rozumie co to są DOWODY w sprawie karnej? Nie? To niech ksiedzu jakis mądrzejszy klecha wytłumaczy. JAKIE DOWODY TY IDIOTO !!!!!!!!!!!! DOWODY NA CO ???? ŻEBY UDOWODNIĆ ŻE NIE BYŁO WYBUCHU WYSTARCZĄ EKSHUMACJE TYCH, KTÓRZY TAK BARDZO TEGO CHCĄ. BYŁY JUŻ ZRESZTĄ BADANIA WYKLUCZAJĄCE WYBUCHY ! TO CO NAM ZASERWUJĄ CI SZUBRAWCY TO BĘDZIE PRZEDSTAWIENIE DLA CIEMNEGO LUDU pod tytułem "Pochowali go w skarpetkach nie od pary, to nie może być przypadek, to niezbity dowód na zamach, a co najmniej na spisek Tuska z Putinem"
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  A ksiądz rozumie co to są DOWODY w sprawie karnej? Nie? To niech ksiedzu jakis mądrzejszy klecha wytłumaczy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Za moment wszyscy myslacy odejda od kosciola,a POLSKA zostanie z PIS i suwereem. To bedzie WIELKA TRAGEDIA NARODOWA.
  już oceniałe(a)ś
  18
  18