Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sondaż został przeprowadzony przez TNS Polska na zlecenie "Wiadomości" TVP 1. Dziesięć dni przed końcem kampanii prezydent Komorowski może liczyć jedynie na 39 proc. poparcia. Spośród wszystkich kandydatów właśnie stracił najwięcej w porównaniu z ostatnim sondażem TNS - 7 pkt proc.

Na drugim miejscu znajduje się kandydat PiS Andrzej Duda z 26 proc. poparcia (spadek o 1 proc.). Za nim uplasował się Paweł Kukiz, który według sondażu może liczyć na 11 proc., co w jego przypadku oznacza wzrost aż o 5 pkt proc. Nieznaczny wzrost notuje Magdalena Ogórek (o 1 proc.), głosować na nią chce 4 proc. wyborców. Taki sam wynik ma Janusz Korwin-Mikke (bez zmian w porównaniu z ostatnim sondażem). A Janusz Palikot i Adam Jarubas mają po 2 proc. poparcia. 12 proc. Polaków nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

Według sondażu TNS 10 maja do urn pójdzie głosować 56 proc. wyborców, 26 proc. zadeklarowało, że raczej się wybierze, 8 proc., że raczej nie, a 7 proc. - zdecydowanie nie. 3 proc. nie wie jeszcze, czy zagłosuje.

Badanie zostało przeprowadzone 28-29 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku od 18 lat.

 

Zobacz też: Jak zmieniało się poparcie dla kandydatów na prezydenta. Sondaże prezydenckie - Wybory 2015

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.