Po wielu miesiącach prac oddajemy w Państwa ręce "Wyborczą" w zmienionej szacie. Jej najważniejsze cechy to komfort czytania, ekspercka selekcja treści i bogactwo tematów. Działamy wbrew powszechnemu w internecie trendowi, który polega na dostarczaniu użytkownikom nadmiaru bodźców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Projektując zmiany graficzne, kierowaliśmy się potrzebami naszych prenumeratorów. Nowy serwis ułatwi nam wyeksponowanie szerokiej palety tematów i form dziennikarskich - od politycznych śledztw, reportaży i wywiadów psychologicznych po przyrodę, ekonomię i kulturę. Codziennie można będzie zobaczyć u nas zdjęcia wybitnych fotoreporterów, posłuchać podcastów i rozwiązać naukowe quizy. Nową Wyborcza.pl z pewnością wyróżni też staranna selekcja treści, o którą zadbają najlepsi redaktorzy w Polsce - mówi Aleksandra Sobczak, wicenaczelna i szefowa Wyborcza.pl. - W dobie fake newsów i tekstów marnej jakości tworzymy serwis, który zawsze ma sprawdzone informacje, nagradzane reportaże, praktyczne porady, dziennikarstwo najwyższej jakości.   

Tomasz Tomalik, szef działu UX podkreśla: - Nowa "Wyborcza" to nie tylko nowy styl wizualny. Uprościliśmy architekturę strony głównej, poprawiliśmy czytelność stron artykułowych. Nowy Design System wraz z gruntowną przebudową w warstwie technologicznej pozwoli nam szybciej wprowadzać nowe funkcjonalności i lepiej odpowiadać na potrzeby naszych czytelników i czytelniczek.  

Za sprawą nowych rozwiązań użytkownicy Wyborcza.pl w wygodniejszy sposób mogą poruszać się po stronie. Ci, którzy mają swoją ulubioną autorkę lub autora, łatwiej znajdą inne teksty tej osoby. Wystarczy kliknąć w imię, nazwisko przy tekście, by przejść do strony danego autora czy autorki, na której dostępna jest notka biograficzna oraz cała baza tekstów. Inny jest też widok schowka, który obecnie przypomina o tekstach zachowanych na później.   

Ważną zmianą jest nowy sposób pokazywania zdjęć w galeriach i ich przeglądania. Dzięki niemu nagradzane fotografie najlepszych fotoreporterów są tylko o jedno kliknięcie od użytkownika i można obejrzeć je w jednym miejscu. - Nowa Wyborcza.pl jest przeciwieństwem trendu polegającego na atakowaniu czytelnika nadmiarem wizualnych bodźców. Ograniczona liczba zdjęć spowoduje, że te, które pokażemy na stronie, będą bardziej zauważalne. To pozwoli docenić ich reporterskie czy artystyczne walory - mówi Marcin Ręczmin, szef wydawców strony głównej Wyborcza.pl.  

Wszystkie zmiany na Wyborcza.pl, które objęły również mobilną wersję serwisu, przystępnie wyjaśnia poniższy materiał wideo.

"Gazeta Wyborcza" jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza" jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec marca 2022 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej" liczyła 290 tys.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nowy układ jest fatalny, strona stała sie bardzo nieczytelna - nie wiem, czy będę w stanie z niej korzystać...
  @paulus7777
  i jeszcze ta gruba czarna kreska bezpośrednio pod komentarzem - nie można dać tutaj 0,5cm odstępu?
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  @paulus7777
  Strona fatalna - zmieńcie doradców
  już oceniałe(a)ś
  98
  0
  @aldek_k

  zmiencie prace, wezcie kredyt...
  już oceniałe(a)ś
  30
  0
  @paulus7777

  Pierwsze wrażenie - totalne przebodźcowienie. To tyle w temacie:

  "Działamy wbrew powszechnemu w internecie trendowi, który polega na dostarczaniu użytkownikom nadmiaru bodźców".

  Było (zasadniczo) tematycznie, jeden temat pod drugim, komentarze blisko tekstu itd., a teraz jest wszystko ze wszystkim i nawalone ile wlezie. Wbrew trendowi była poprzednia wersja.
  już oceniałe(a)ś
  108
  0
  @paulus7777

  pal licho cala reszte, ale zwiekszcie choc szerokosc szpalty (ktora ma 2/3 tego co bylo) , bo teraz ta strona to sie nadaje do ogladania, nie do czytania
  już oceniałe(a)ś
  58
  0
  @paulus7777

  nie dosc, ze place to mam jeszcze pisac rozszerzenia do poprawiania wygladu, aby mozna bylo z ego skorzystac? (choc moze, to jest jakis pomysl na biznes)
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  @paulus7777
  Trzeba czytać e-wydanie i komentować tu. A minus pisać w odpowiedzi otwartym tekstem.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @andre_2000
  Jaka znowu gruba? U mnie jest cieniutka.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @ammma

  Są dwie linie. Cienka nad "Wszystkie komentarze" i gruba nad absurdalnie wielkim licznikiem komentarzy.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  System oceny jest jeszcze gorszy, niż początkowo sądziłem. Nie widać, który komentarz został już oceniony. Przy powtórnej ocenie odstępy nie są zachowane i wyskakuje "ODPOWIEDZJUŻ OCENIAŁE(A)Ś". Czasem siada kodowanie znaków i pojawiają się "ZGADZAM SIę" i "ZGłOś" (ciekawe, jak system to pokaże).
  już oceniałe(a)ś
  56
  0
  @paulus7777
  właśnie zrezygnowałem z prenumeraty. Powód? Nie mogę minusować ruskich trolli. Do zobaczenia po przywróceniu minusów.
  już oceniałe(a)ś
  79
  0
  @pauleycz
  A, ta gruba. Mi się podoba. W sumie nawet jej nie zauważyłam początkowo więc dla mnie jest neutralna, w niczym nie przeszkadza.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @mkk17
  Racja - teraz "ułatwienie" spowoduje, że trzeba przedsięwziąć kilkanaście czynności w miejsce poprzednich dwóch, trzech
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  @paulus7777
  poczytałam komentarze, rozbolały mnie oczy tak jak jeszcze nigdy przy czytaniu gazety w necie. Czuję, jakby ktoś mnie oślepił, a jest koło 16 - co będzie wieczorem?? Mam pesel zaczynający się od 8, a muszę powiększać tekst by dobrze widzieć (nie mam wady wzroku). Kurde, tak mnie bolą oczy, że muszę zamknąć kompa!
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  @flying_dude
  No właśnie. Zdaje się, że poprzednia wersja zdobyła jakieś nagrody, była chwalona, bo nie gnała za trendami.
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  @paulus7777
  owszem, kłopot, bo trzeba najpierw czytać - a tak ,mozna s'e było od razu napisać wiekopomny komentarz
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @paulus7777
  I czy to jakaś sztuczna "inteligencja" zestawia te tematy? Bo w jednym klastrze obok siebie ląduje pedofilia, manaty na Florydzie, sztuczna inteligencja w guglach i finanse Bąkiewicza. Jak to czytać?
  już oceniałe(a)ś
  33
  0
  @ammma
  U mnie nadal gruba, ale faktycznie wrzucili margines, czyli czytają
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @andre_2000

  ale nie maja odwagi polemizowac
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @qwer_asd_zxc

  za wirtualnemedia.pl - Nową odsłonę Wyborcza.pl - w nawiązaniu do najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych tytułów prasowych - przygotował zespół ?Gazety Wyborczej" wspierany przez ekspertów zewnętrznych, m.in. Jacka Utkę, który wcześniej zaprojektował wydanie tradycyjne ?Gazety Wyborczej?. Za warstwę UX/UI projektu odpowiadała agencja Artegence wraz z działem rozwoju produktu i IT Wyborcza.pl.

  Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-portal-nowa-wersja-wyborcza-pl

  artegence.com/pl/projekty/agora/redesign-wyborcza-pl/
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @qwer_asd_zxc

  Co zrobiliśmy?
  1
  Eksploracja poprzez scroll
  Mniej linków na ekranie, więcej eksploracji przez scroll ? zaprojektowaliśmy serwis, tak aby sposób konsumpcji treści był spójny z tym w mediach społecznościowych.
  2
  Nowoczesność, minimalizm i wszechstronność
  Zaprojektowaliśmy intuicyjny portal, w minimalistycznej kolorystyce Gazety Wyborczej, o w pełni nowoczesnym look & feel.

  3
  Perfekcyjnie mobilny
  Mobile to dziś priorytet dla każdego internetowego bytu, a szczególnie dla mediów online. Konsumpcja informacji z dala od ekranu komputera jest codziennością, dlatego nowa Wyborcza.pl została do tego świetnie przystosowana.
  4
  Wygodne czytanie długich artykułów
  Przeciwstawiliśmy się opinii, że czytanie dłuższych treści online jest niewygodne. Zastosowaliśmy wszystkie dobre praktyki, aby sprawić, by obszerne materiały były lekkie i łatwe w odbiorze, również w internecie. Obecnie Wyborcza.pl używa węższych kolumn tekstowych, około 70 znaków w wierszu, wystarczająco dużych interlinii oraz zachowuje równowagę w wykorzystaniu cytatów i ilustracji.

  5
  Różne treści o różnych porach dnia
  Rano Wyborcza.pl oferuje krótsze treści, aby czytelnicy byli na bieżąco. Później opisywane są aktualne tematy. Wieczorem Wyborcza.pl serwuje głębokie analizy i ekspertyzy z podsumowaniem dnia. W weekendy serwis prezentuje dłuższe artykuły, nie tylko klasyczne wiadomości.

  --
  dla mnie to "ciut" za duzo. jeszcze gazeta bedzie za mnie myslala co mam przeczytac i robila ze mnie idiote podmieniajac tresc za kazdym razem jak wejde, az uwierze ze mi niemiec artykuly chowa

  fajnie bylo, ale sie skonczylo,
  paaa papapa paaa papapa paaa papapa pa
  już oceniałe(a)ś
  30
  0
  nie będę czytał, przesiądę się w boze ciało na obajtka - mi rączkę w dol zajumali banda złodziei tylko Polska Be i Polska Be naród skłócili jeden Michnik z drugim. A teraz jeszcze rączkę w dol zabrali, gruba kreska nad komentarzami, komentarze w chu daleko, ileż mam przewijać się pytam i materiał partnera nosz wszędzie wzięli wje*ali. I pasek z reklamą mi wisi nad łbem, nawet adblok mi nie pomaga, wyłanczam prenumeratę cyfrową w chu w boże ciało. Za darmo będę czytał. Obajtka. Kiedyś czytałem Bajtka. Jakościowego dziennikarstwa dziś jest w chu dookoła jak psów wszystko będę czytał i używał tylko nie wyborcza nową. Dwa wyglądy chce mieć, ten dla pani redaktor i ten dla normalnego Polaka. Z polski Be. Co był poprzednio dobry. I po co było zmieniać zabierać ludziom to co umią komu ta rączka w dół przeszkadzała. Nikt się nie przyzna. Ja sie pytam jaka to jest zmiana dla mnie oczy mi łzawią jak tą czcionke czytam taką żeście wzieli pytam sie skąd. Sekcje były normalne to teraz za chu nie wiadomo co sie czyta jest normalnie gorzej. Dużo gorzej. I będzie jeszcze gorzej bo zawsze w Polsce jest tylko gorzej nigdy nie ma lepiej wystarczy se na stacje podjechać na Orlen co mnie wkur ia bo co ja zwykły człowiek mogę. Drogo inflacja w chu truskawki drogie, zaje ali nawet tą rączke w dol. Tak jak mowie wylanczam prenumeratę.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @paulus7777
  tak to prawda.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @ogniomistrzkalen
  Zrobiłam to samo.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @qwer_asd_zxc
  Dzięki za to podsumowanie.
  Cóż, nie akceptuję chyba żadnej z tych zmian. Moja ręka jest zmęczona scrollowaniem, jak włączę to chciałbym po prostu czytać. Szczególnie, że mam zwyczaj omiatania treści okiem i przy wąskiej szpalcie to jest po prostu trudne.

  "Różne treści o różnych porach dnia"
  A co jeśli ja zaczynam dzień od dłuższych analiz do pierwszego śniadania w pracy?

  Brak kciuka w dół to porażka. Tak podążają za trendami w social media, a facebook już lata temu doszedł do wniosku, że sam kciuk w górę to za mało.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @qwer_asd_zxc
  "Eksploracja przez scroll" LMAO
  Skąd pomysł, że czytelnicy Wyborczej to ta sama grupa, która jest przezwyczajona do "social mediów" i tego samego tutaj potrzeba? Naprawdę paradne.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @paulus7777
  ja wszystkim,którzy przygotowali i wprowadzili te nowości przyznaję giganogę od super stołka.Żegnam się również z laureatami,czas zmienić gazetę.W zbiorowej głupawce na Czerskiej nie będę uczestniczył.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @paulus7777
  Mnie ZMIANY BARDZO ODPOWIADAJĄ I PODOBAJĄ SIĘ.!!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @M.K.Zet
  Niestety nie mogę cię zminusować, trollu :)
  Do doopy to...
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @M.K.Zet

  Gratulacje, masz tu ciastko. Tylko dlaczego tak krzyczysz?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @qwer_asd_zxc

  fachowcy z agencji wiedza lepiej -- www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-w-internecie-cena-nowa-funkcjonalnosc-nowa-wersja
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @paulus7777
  O rany, dzięki że inni czytelnicy też tak myślą. Trochę mnie to uspokoiło. Ta "nowa szata" jest fatalna, irytuje mnie jak tylko otwieram stronę. Chyba się nie przyzwyczaję...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Masakra ten nowy układ. Nieczytelne i nic nie można znaleźć. Po co poprawiać na gorsze ?
  @arikhaan
  Po co? Odpowiedź jest banalna: nowy układ realizuje cały szereg celów biznesowych GW. Nie widać natomiast ani jednej zmiany, poprawiającej serwis z perspektywy użytkownika.
  już oceniałe(a)ś
  44
  0
  @arikhaan
  I dlaczego taka blada ? Przy tak małym kontraście wzrok trzeba bardzo wytężać. To męczące dla zdrowych oczu, o tych z jakaś wadą nie wspominając.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @arikhaan
  Dokładnie. Relacji na żywo z ukrainy szukalem chyba kwadrans na głównej, zamiast bialych liter na czerwonym tle jak PILNE tylko wątły dopisek Relacja Na Żywo.
  A za szarą czcionkę szeryfową w komentarzach i odstępy na kciuk powinni batożyć.
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  @cholinexy
  A potem będzie, jak zwykle, mnóstwo kląskania o inkluzywności i gorące dyskusje, dlaczego należy mówić o "osobach z niepełnosprawnościami" etc. Jak dla mnie - a jestem dotknięta kalectwem wzroku - mniejsza o to, jak zwał i co gadał: liczy się, czy ktoś się stara ułatwić mi życie, czy wręcz przeciwnie. Tu się porobiło wręcz przeciwnie, więc w te rzewności Wyborczej na dobre przestaję wierzyć. Abonament się skończy i daję sobie spokój - ślepnąć do reszty nie będę.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  @geordi
  nb. wygląda troche jakby skrzyżowali layout guardiana z polityki, tylko guardian w komentarzach daje sobie spokoj z szarą czcionką szeryfową.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @arikhaan
  Tylko nekrologi wyglądają nadal dobrze. Cała reszta mniej czytelna.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @arikhaan
  No i znamy autora tego potwora. Tomasz Tomalik. TT i tyle.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @arikhaan
  Sobczak, Tomalik, a w ich tle Kurski i Michnik. Mordercy Gazety Wyborczej. Szkoda klawiatury na te kreatury.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @zemanco
  Nie znałam gościa i już nie chcę znać.. beznadzieja
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pierwsze wrażenie negatywne ale pewnie się przyzwyczaję druga sprawa dlaczego w komentarzach nie ma "nie zgadzam się"? jest tylko odpowiedz, zgadzam się i zgłoś.Chciałabym mieć możliwość oceny negatywnej czyjeś wypowiedzi
  @wredota
  Również pierwsze wrażenie, że główna stała się bardzo nieczytelna. Przede wszystkim brakuje mi w górnym prawym rogu, obok profilu użytkownika, możliwości wyboru rodzaju i wielkości czcionki, zgodnie z preferencjami. Jak czytam książkę w postaci e-booka na elektronicznym czytniku, to nikt nie próbuje mi udowadniać, że książka jest lepsza narzucając jego ulubiony krój. Ten domyślny mi nie leży i chciałbym go zmienić. Duży plus, że wreszcie galerie zdjęć nie są w postaci slajdów!
  Komentarze - "nie zgadzam się" traktowałem jako pewien podgląd nastrojów czytelników GW w danym temacie, teraz to umyka. Uważam, że powinno wrócić, jedynie system pozycjonowania komentarzy powinien opierać się wyłącznie na plusach, a te minusowe zostawiać na dole.
  już oceniałe(a)ś
  90
  0
  @wredota
  Jak nie będę mógł minusować ruskich trolli to zabieram stąd kredki.
  już oceniałe(a)ś
  82
  0
  @wredota
  Właśnie, chyba trolle się poskarzyli na minusy. GW pisze "zrobiliśmy to dla was" jak dla mnie, to mogli odpocząć i nie psuć.
  już oceniałe(a)ś
  82
  0
  @andre_2000
  zgoda, chociaż w ebookach - wydawnictwo dodaje wbudowane czcionki, rozmiar, krój i inne "style". Można je oczywiście wyłączyć lub lekko zmodyfikować, co niestety czasem jest czaso lub pracochłonne. Tacy ludzie z nerwicą jak Ty czy ja mają pod górkę w każdym zakątku cyfrowego świata.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @Vito(ld)60
  raczej nie na trollach im zależało wprowadzając te zmiany. w ostatnim czasie różnego rodzaju "aktywiści" zbierali tutaj lawinę minusów, bo została przekroczona pewna cienka linia w "ulepszaniu" otoczenia. no to w ramach wykluczania negatywnych emocji minusować nie możemy wcale.
  już oceniałe(a)ś
  43
  0
  @wredota
  Taki jest światowy trend. New York Times ma tylko łapki w górę, podobnie youtube.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @ehhhhh

  Otóż to. Kierując się podejściem Youtube stwierdzili, że nie wolno im naruszać uczuć komentatorów. Nie ma złych postów - taka skrajna i naiwnie pojmowana inkluzywność. Podobnie zresztą była już wcześniej rozumiana "wolność słowa"; to jest podejście czysto libertariańskie, nie liberalne, ponieważ odrzuca wszelką odpowiedzialność.

  Od lat pisałem o systemie komentarzy np. na Ars Technica, ocenach netto, zwijaniu negatywnych postów...i co z tego? "UX" my ass...
  już oceniałe(a)ś
  46
  0
  @wredota
  To jest bardzo dobre posunięcie, NIE dla hejtu, to samo jest na yt i wg mnie bardzo dobry krok.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @natassja

  Co ciekawe, część twórców na Youtube źle ocenia zlikwidowanie ocen negatywnych ponieważ tracą w ten sposób wiarygodny wskaźnik oceny swoich materiałów. Są wtyczki do Chrome, które próbują przywrócić namiastkę negatywnych ocen.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @wredota
  Powinny być oznaczenia w kolorach.
  Zielony-zgadzam się.
  Żółty-i tak i nie
  Czerwony-nie zgadzam się.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @ammma
  I co z tego? Już Kopernik powiedział, że gorszy pieniądz wypiera lepszy
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @natassja
  Na YT do oglądania śmiesznych kotków oceny są może zbędne, ale były kluczowe dla użytkowników szukających tutoriali, recenzji i odpowiedzi na pytania techniczne. Pozwalały od razu zauważyć, że dany film to clickbait, scam, albo po prostu stek bzdur, co pozwalało je omijać. Zazwyczaj takie filmy nie łamią regulaminu, więc nie zostaną nigdy usunięte. Ale YT zadowolony, bo jeżeli trzeba obejrzeć choćby 5 minut filmu, żeby zorientować się, że to syf, to spędzamy więcej czasu na platformie.
  już oceniałe(a)ś
  36
  0
  @ehhhhh
  Pewnie paru aktywistów rzuciło się z mostu po nadmiarze łapek w dół. Pokolenie płatków śniegu.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @Hr.Albin
  > czasem jest czaso lub pracochłonne

  Nie wiem, mam w PB ustawioną właśną czcionkę, która mi pasuje i w epub nie widze problemu

  > Tacy ludzie z nerwicą jak Ty czy ja mają pod górkę w każdym zakątku cyfrowego świata

  Zgadzam się z diagnozną, w kinach też mam problemy z nadmiarem bodźców od osób, które zaglądają do torebki, wyciągają cukierka, rzucają okiem w komórkę itd ;)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @andre_2000
  literówki też mnie wkurzają, a sam ich napchałem w nerwach tyle, że na kilka komentów by wystarczyło. sorry
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Zdzislaw.Dyrman.Zasadniczo...
  Jest wtyczka Return Youtube Dislike, która bez problemu przywraca łapki w dół. U mnie działa.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @pauleycz
  Nie próbują, tylko skutecznie przywracają, ja mam taką.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @wredota
  >>>dlaczego w komentarzach nie ma "nie zgadzam się"?

  Wyborcza najwyraźniej wzięła przykład z YouTube'a. Uważam to za fatalne posunięcie i narracja o walce z hejtem (domyślam się że ta logika stoi za podjętą decyzją) absolutnie mnie nie przekonuje.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @awaldyna
  Wiem, ja używam YouTube Vanced i dislike mam. Ale to i wszelkie inne haki będą działać tylko dopóki Google nie usunie dislike'ów z api. Póki co jedynie ukryli je na froncie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @natassja
  Pojęcie mowy nienawiści jest określone prawnie, ale czym jest "hejt'? Ostatnio odnoszę wrażenie, że termin ten odnoszony jest do jakiejkolwiek krytyki. Tymczasem ja nie zgadzam się z Pani/Pana opinią, ale to chyba nie czyni mniej hejterem?
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @Zdzislaw.Dyrman.Zasadniczo...
  Zainstaluj sobie wtyczkę Return Youtube Dislike, u mnie działa bez pudła :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Mandgaro
  Nie ma już krytyki, każda krytyka to magiczny "hejt", a jak wiemy, wszyscy mamy się kochać. Stąd brak minusowania komentarzy - jak się nie zgadzasz, to znaczy że jesteś hejterem, Wysokie Obc- tzn. Wyborcza nie będzie ci tego ułatwiać!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @saguaro

  Wysokie Obcasy póki co mają nadal stary system ocen.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ammma
  Amerykanie mają też Trump-a. To też trend ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Mandgaro
  Teraz niezgodzenie się z jedyną i najfajniejszą bo najmojszą wizją świata to hejt i opresja. Obudź się. Świat się zmienia i do głosu dochodzi pokolenie garbatych piwniczaków z nosem w socjalmediach bez bezpośredniej relacji z innym człowiekiem o innych poglądach. Na socjalach w swojej bańce wszyscy mają takie same.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @deathofmankind
  Boskie :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Killick
  Z braku łapki w dół klikam na "zgłoś" i zachęcam wszystkich do tego samego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @wredota
  Oj naiwna, naiwna! Przecież ten cały pic ze zmianą szaty gazety (na o wiele gorszą!) - to tak naprawdę dodatkowa propaganda z Ameryki (dlaczego nie np. z Moskwy, Paryża, Pragi lub Berlina...przecież jest bliżej?) i właśnie brak możliwości aby mieć szansę na inne zdanie niż z góry ustalony, jedynie słuszny przekaz w ramach ściśle reżyserowanego z Waszyngtonu porykiwania "trojańskiego osła Europy" (tak Polskę nazywają co bardziej świadome kraje UE...). Oczywistą oczywistością jest, że czytelnicy się prawdopodobnie przyzwyczają....Chyba że w końcu zbrzydnie im "jedynie słuszna", namolna linia programowa tej gazety.....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Beznadziejnie. Skrolowanie przez cały ekran, znaleźć coś można tylko po dłuższej chwili. Mega odstępy pod komenatrzami. Na komórce nie da się tego czytać.
  Ciągle brak możliwości pokazywania ulubionego miasta na głównej.
  @3re

  fakt, zrobila sie wyborcza "scroll me" .pl
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Reklama na górze cały czas widoczna na telefonie, nawet podczas przewijania artykułu, zostaje tylko 60% wysokości na tekst :(
  @licancabur
  Tak! To jest TRAGEDIA, nowa odsłona strony na smartfonie nie nadaje się do czytania.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @licancabur
  Mi ogólnie nowy design tak bardzo nie przeszkadza, ale ta przypięta reklama na górze na telefonie to jest dla mnie, jako prenumeratora, jak splunięcie w twarz. Nawet z zablokowaną reklamą na poziomie DNS i pozostawiona po niej ramka jest to nie do przyjęcia. Sorry Winnetou, ja mogę płacić, ale reklam nigdy nie oglądam i nie klikam. Jak przewijam stronę to cała górna część powinna się chować. Jak wasi spece od UX uważają, że 1,5 cm reklamy, 1 cm nagłówka z menu i, uwaga, 0,5 cm z informacją, że mam aktywną prenumeratę, to są pozycje priorytetowe, ważniejsze niż treść artykułu, za który płacę, to powinni poszukać innej roboty. Na 13,5 cm ekranu w pionie, 8,5 cm wyświetla wartościową treść. 3 cm jeśli piszę na klawiaturze ekranowej komentarz!

  Aż sprawdziłem aplikacje mobilną, z którą się dawno temu pożegnałem z powodu miernej jakości i durnowatych powiadomień jak z tabloidu, które włączały się ponownie po aktualizacjach. Górnej reklamy nie ma, powiadomienie (breaking news!) o durnym artykule o ludziach skracających urlop z powodu inflacji w ciągu dwóch minut od zalogowania. Apka dalej nie pozwala otworzyć kilku kart na raz, dalej nie ma komentarzy, a jej "jedynka" jest krótka i zmienia się na tyle często, że nie da się znaleźć artykułów, których nagłówki widziałem i chciałem później przeczytać (a schowek służy mi do czego innego).
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  @licancabur
  Ta cała zmiana opisana górnolotnymi słowami chyba głównie miała na celu większą ilość reklam.
  Ogólnie jest bałagan i kiepsko się czyta. Ogólnie szkoda bo poprzednia wersja była jedną z najlepszych w necie (poza zdjęciami).
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @Jan-Oborniak
  Na telefonie pozostaje apka, ale jej wadą jest brak komentarzy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @licancabur
  U mnie na laptopie zostaje jeszcze mniej... :-(
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @licancabur
  Największe dno. Nowy ux to po prostu duszenie więcej z reklam. Płać, ale oglądaj. Żałosne.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @licancabur
  Popieram, na telefonie jest bardzo źle. I to jeszcze dla prenumeratora.
  Zobaczcie stronę New York Times.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Nowy wygląd cyfrowej Wyborczej powoduje, że nie czyta się tekstu tak "dobrze" jak poprzednio. Szpalty są za wąskie. W przeglądarce internetowej więcej jest "pustego" miejsca, niż tekstu. Trzeba więcej przewijać podczas czytania niż przedtem, czego nie lubię. Być może nowy układ był robiony "pod" telefony przenośne i tablety, gdzie ekranik jest mały. Ale tego nie mogę sprawdzić teraz, bo w smartfonie pojawia się komunikat że "WebGL nie działa" i nic nie czytam. Lepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, byłoby posiadanie dwóch osobnych "wyglądów" - jeden na urządzenia przenośne, drugi na stacjonarne. Wnioskowałbym o większe zróżnicowanie układu cyfrowego pod urządzenia stacjonarne i pod przenośne.
  Ponadto w nowym układzie trudniej znaleźć artykuł w portalu "Wyborcza.pl", po zauważeniu go w e-wydaniu. To duży kłopot. Wnioskowałby, aby to lepiej zsynchronizować. Pozdrawiam.
  @Portenio
  Grunt to totalna krytyka. Bez niej dzień stracony
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @KM56

  Nie, grunt to świętość własnej opinii. W tym przypadku szef UX uznał, że wie lepiej.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @KM56
  Ty jesteś do przodu, bo normalnie dostałbyś sporo minusów, a tak zbierzesz tylko te nieliczne plusy i humor Ci się poprawi...
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  O, dziękuję, jest możliwość komentowania nowego układu graficznego. Szczerze - jest fatalny i nie jest to tylko kwestia przyzwyczajenia się do nowości. Nie wiem, czemu piszecie, że zmieniliście go ?dla nas?, raczej to tylko wyświechtana korpomowa.

  No to kamyczki do twórców i zatwierdzających nowy layout:

  1. Koszmarna, szeryfowa czcionka - jej czytanie jest udręką dla oczu. To nie ma być kartka urodzinowa tylko gazeta.

  2. Po co świecąca u góry na czerwono (odruchowo wymagająca reakcji) liczba artykułów, które mam w schowku? To tak jakby podświetlać informację, ile mam dodanych do ulubionych stron w przeglądarce.

  3. Wplatanie w układ strony artykułów ze schowka - po co? One są zachowane w schowku po to, bo były z jakichś powodów ważne, nie mam potrzeby czytać ich wciąż na nowo.

  3. Skopany (także wizualnie) system komentarzy - przede wszystkim zniknęły minusy (były ważne, teraz się w kometarzach tylko ?lubimy? - jedna, wielka, szczęśliwa rodzina czytelników Wyborczej? Meh.).

  Fatalne jest również szukanie odpowiedzi na posty Nie wiem jak inni, ale ja prenumeruję GW w połowie po to, aby uczestniczyć w dyskusjach i czytać posty innych. Teraz wyglądacie jak Newsweek i to nie jest komplement.

  4. Nowy layout stracił przejrzystość - trzeba scrollować długą glizdę newsów, aby znaleźć jakiś punkt zaczepienia.

  5. Ten nowy układ strony, rzekomo ?dla nas? przede wszystkim pozwala Wam na eksponowanie ?materiałów partnera? często i na równi z większymi tekstami dziennikarskimi.

  To tyle szybkich obserwacji. Czytelnicy straszą co jakiś czas zakończeniem prenumeraty z powodu jakości tekstów itp., ja po raz pierwszy rozważam poważnie ten krok z powodu niejadalności czcionki, układu (nudny jak u wszystkich) i popsucia systemu komentarzy.
  @setnik
  Właśnie tak zrobiłam. Zrezygnowałam dziś, czara się przelała.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @ignatiewna
  Ja mam jeszcze 9 dni na decyzję o odnowieniu prenumeraty. Potraktuję ten czas jako ?okres próbny? dla GW - jeżeli ten chaotyczny layout nie zostanie gruntownie poprawiony (+minusowe komentarze), także rezygnuję.

  Mam nadzieję, że redakcja która sądząc po tekście wprowadzającym, ?umie w korpo?, zauważy i podliczy liczbę prenumeratorów rezygnujących w ciągu następnych 2 tygodni.

  Ciekawią mnie tez ich miny na operatywce po przeczytaniu tych już ponad 300, prawie wyłącznie negatywnych komentarzy, podczas gdy odtrąbili sukces, poklepali się po plecach i napisali wstępniak, jak to zmieniają się ?dla nas??

  Teraz to dopiero zalewają mnie bodźce - strona główna to teraz strumień świadomości - sport, prawa kobiet, sztuczna inteligencja, młodzież, pedofilia, urodziny Pazury i co tam jeszcze?
  już oceniałe(a)ś
  32
  0
  @setnik
  Dodam jeszcze coś - chciałem poczytać serwisy lokalne. Mam do wyboru jedynie kilka ostatnich wiadomości, a do wcześniejszych nie ma dostępu. Wprowadzenia czegoś tak beznadziejnego się po wyborczej.pl nie spodziewałem !!!
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  @setnik
  Czcionka - dramat. Nie chodzi o szeryfy, tylko grubość. Trzeba byłoby to wytłuścić, żeby dało się czytać.
  Kciuki w dół zniknęły chyba po ostatnich wypowiedziach byłych speców FB, którzy tłumaczyli, że i jak służą do manipulacji. Ale oni mówili o kciukach w górę również. Funkcje rozsyłania też jakoś nie zniknęły, no bo tu chodzi o kasę. A one robią znacznie więcej zła. Zakłamanie i wybiórczość straszliwe.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @setnik
  Doskonale wypunktowane. Straszliwa niespodzianka w poniedziałek. Ten layout to spore osiągnięcie w kategorii 'jak szybko zniesmaczyć zniechęcić i zamęczyć'. I zabranie paska Inwazja na Ukrainę. Chyba ludzie z gazety polskiej lub innej 'zaprzyjaźnionej' pomogli w marketingu.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  @setnik
  O dzięki, dzięki!! Serio, tak się wkurzyłam, że mogłam napisać nic sensownego, a tu proszę, wszyściutko wymienione, dokładnie wszystko, co mi "dało ostro po oczach" kiedy weszłam!

  Aż wróciłam do maila i uparłam się, żeby znaleźć link kierujący do opisu tych "nowości", napisałam dwa zdania, reszta mi uciekła, tak mnie wkurzyła ta nowość!

  Uffff... jak się cieszę, że nie tylko mnie się nie podoba, nie jestem jakaś dziwna i "niedzisiejsza". ;) ;)
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @setnik
  Mnie akurat podoba się świecąca u góry na czerwono liczba artykułów w schowku.
  Ale zgadzam się z Twoją krytyką braku możliwości unlike'owania.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @setnik
  100 % zgody!!!! Te zmiany są tak fatalne, że podniosło mi się ciśnienie. A tej trzcionki nie da się czytać!!!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  jak w supermarkecie

  tak poustawiane, ze zanim dojdziesz do kasy czyli komentarzy, musi ci sie jeszcze rzucic w oko wszystko co jest akurat w promocji

  i ten zadufany w siebie tekst, o zmianach, jakbysmy sami nie byli stanie ocenic tego co widzimy

  trzeba bedzie sobie wyrobic nowe przyzwyczajenia, gdzie mozna na stronie znalezc tresci, ktore mnie interesuja, ale poki co podejrzewam, ze bede mial wiecej czasu na spacery albo reddita

  ale nagrode branzowa za grafike dostaniecie, jest tak pieknie. a to sie liczy w wiadomosciach
  @qwer_asd_zxc
  Do komentarzy bezpośrednio przenosi guzik na początku i na końcu artykułu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @szczepan7689

  no wlasnie, uklad jest tak dobry, ze az potrzebny jest specjalny guzik

  to mozna prosic o kolejne -

  przywroc stary uklad

  usun reklamy, bo place za tresc

  pomyslcie o instrukcji obslugi, moze wiecej jest takich guzikow, o ktorych ludzie nie wiedza
  już oceniałe(a)ś
  51
  0
  @qwer_asd_zxc
  Dokladnie. Jezeli nie bedzie mozliwosci przywrocenia starego ukladu , nie jestem w stanie korzystac z tej strony. Nieczytelna kompletnie :(
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  @qwer_asd_zxc

  do czytania tekstow na wyborcza.pl polecam rozszerzenie stylebot
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @qwer_asd_zxc
  i antyszeryfobot, i antyzwis tytułowy bot, i jeszcze może coś? :D
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @qwer_asd_zxc
  Nie.. Nie dostaną.. Nie za takiego kompletnego gniota!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0