- Projektując zmiany graficzne, kierowaliśmy się potrzebami naszych prenumeratorów. Nowy serwis ułatwi nam wyeksponowanie szerokiej palety tematów i form dziennikarskich - od politycznych śledztw, reportaży i wywiadów psychologicznych po przyrodę, ekonomię i kulturę. Codziennie można będzie zobaczyć u nas zdjęcia wybitnych fotoreporterów, posłuchać podcastów i rozwiązać naukowe quizy. Nową Wyborcza.pl z pewnością wyróżni też staranna selekcja treści, o którą zadbają najlepsi redaktorzy w Polsce - mówi Aleksandra Sobczak, wicenaczelna i szefowa Wyborcza.pl. - W dobie fake newsów i tekstów marnej jakości tworzymy serwis, który zawsze ma sprawdzone informacje, nagradzane reportaże, praktyczne porady, dziennikarstwo najwyższej jakości.
Tomasz Tomalik, szef działu UX podkreśla: - Nowa "Wyborcza" to nie tylko nowy styl wizualny. Uprościliśmy architekturę strony głównej, poprawiliśmy czytelność stron artykułowych. Nowy Design System wraz z gruntowną przebudową w warstwie technologicznej pozwoli nam szybciej wprowadzać nowe funkcjonalności i lepiej odpowiadać na potrzeby naszych czytelników i czytelniczek.
Za sprawą nowych rozwiązań użytkownicy Wyborcza.pl w wygodniejszy sposób mogą poruszać się po stronie. Ci, którzy mają swoją ulubioną autorkę lub autora, łatwiej znajdą inne teksty tej osoby. Wystarczy kliknąć w imię, nazwisko przy tekście, by przejść do strony danego autora czy autorki, na której dostępna jest notka biograficzna oraz cała baza tekstów. Inny jest też widok schowka, który obecnie przypomina o tekstach zachowanych na później.
Ważną zmianą jest nowy sposób pokazywania zdjęć w galeriach i ich przeglądania. Dzięki niemu nagradzane fotografie najlepszych fotoreporterów są tylko o jedno kliknięcie od użytkownika i można obejrzeć je w jednym miejscu. - Nowa Wyborcza.pl jest przeciwieństwem trendu polegającego na atakowaniu czytelnika nadmiarem wizualnych bodźców. Ograniczona liczba zdjęć spowoduje, że te, które pokażemy na stronie, będą bardziej zauważalne. To pozwoli docenić ich reporterskie czy artystyczne walory - mówi Marcin Ręczmin, szef wydawców strony głównej Wyborcza.pl.
Wszystkie zmiany na Wyborcza.pl, które objęły również mobilną wersję serwisu, przystępnie wyjaśnia poniższy materiał wideo.
"Gazeta Wyborcza" jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza" jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec marca 2022 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej" liczyła 290 tys.
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze
i jeszcze ta gruba czarna kreska bezpośrednio pod komentarzem - nie można dać tutaj 0,5cm odstępu?
Strona fatalna - zmieńcie doradców
zmiencie prace, wezcie kredyt...
Pierwsze wrażenie - totalne przebodźcowienie. To tyle w temacie:
"Działamy wbrew powszechnemu w internecie trendowi, który polega na dostarczaniu użytkownikom nadmiaru bodźców".
Było (zasadniczo) tematycznie, jeden temat pod drugim, komentarze blisko tekstu itd., a teraz jest wszystko ze wszystkim i nawalone ile wlezie. Wbrew trendowi była poprzednia wersja.
pal licho cala reszte, ale zwiekszcie choc szerokosc szpalty (ktora ma 2/3 tego co bylo) , bo teraz ta strona to sie nadaje do ogladania, nie do czytania
nie dosc, ze place to mam jeszcze pisac rozszerzenia do poprawiania wygladu, aby mozna bylo z ego skorzystac? (choc moze, to jest jakis pomysl na biznes)
Trzeba czytać e-wydanie i komentować tu. A minus pisać w odpowiedzi otwartym tekstem.
Jaka znowu gruba? U mnie jest cieniutka.
Są dwie linie. Cienka nad "Wszystkie komentarze" i gruba nad absurdalnie wielkim licznikiem komentarzy.
właśnie zrezygnowałem z prenumeraty. Powód? Nie mogę minusować ruskich trolli. Do zobaczenia po przywróceniu minusów.
A, ta gruba. Mi się podoba. W sumie nawet jej nie zauważyłam początkowo więc dla mnie jest neutralna, w niczym nie przeszkadza.
Racja - teraz "ułatwienie" spowoduje, że trzeba przedsięwziąć kilkanaście czynności w miejsce poprzednich dwóch, trzech
poczytałam komentarze, rozbolały mnie oczy tak jak jeszcze nigdy przy czytaniu gazety w necie. Czuję, jakby ktoś mnie oślepił, a jest koło 16 - co będzie wieczorem?? Mam pesel zaczynający się od 8, a muszę powiększać tekst by dobrze widzieć (nie mam wady wzroku). Kurde, tak mnie bolą oczy, że muszę zamknąć kompa!
No właśnie. Zdaje się, że poprzednia wersja zdobyła jakieś nagrody, była chwalona, bo nie gnała za trendami.
owszem, kłopot, bo trzeba najpierw czytać - a tak ,mozna s'e było od razu napisać wiekopomny komentarz
I czy to jakaś sztuczna "inteligencja" zestawia te tematy? Bo w jednym klastrze obok siebie ląduje pedofilia, manaty na Florydzie, sztuczna inteligencja w guglach i finanse Bąkiewicza. Jak to czytać?
U mnie nadal gruba, ale faktycznie wrzucili margines, czyli czytają
ale nie maja odwagi polemizowac
za wirtualnemedia.pl - Nową odsłonę Wyborcza.pl - w nawiązaniu do najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych tytułów prasowych - przygotował zespół ?Gazety Wyborczej" wspierany przez ekspertów zewnętrznych, m.in. Jacka Utkę, który wcześniej zaprojektował wydanie tradycyjne ?Gazety Wyborczej?. Za warstwę UX/UI projektu odpowiadała agencja Artegence wraz z działem rozwoju produktu i IT Wyborcza.pl.
Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-portal-nowa-wersja-wyborcza-pl
artegence.com/pl/projekty/agora/redesign-wyborcza-pl/
Co zrobiliśmy?
1
Eksploracja poprzez scroll
Mniej linków na ekranie, więcej eksploracji przez scroll ? zaprojektowaliśmy serwis, tak aby sposób konsumpcji treści był spójny z tym w mediach społecznościowych.
2
Nowoczesność, minimalizm i wszechstronność
Zaprojektowaliśmy intuicyjny portal, w minimalistycznej kolorystyce Gazety Wyborczej, o w pełni nowoczesnym look & feel.
3
Perfekcyjnie mobilny
Mobile to dziś priorytet dla każdego internetowego bytu, a szczególnie dla mediów online. Konsumpcja informacji z dala od ekranu komputera jest codziennością, dlatego nowa Wyborcza.pl została do tego świetnie przystosowana.
4
Wygodne czytanie długich artykułów
Przeciwstawiliśmy się opinii, że czytanie dłuższych treści online jest niewygodne. Zastosowaliśmy wszystkie dobre praktyki, aby sprawić, by obszerne materiały były lekkie i łatwe w odbiorze, również w internecie. Obecnie Wyborcza.pl używa węższych kolumn tekstowych, około 70 znaków w wierszu, wystarczająco dużych interlinii oraz zachowuje równowagę w wykorzystaniu cytatów i ilustracji.
5
Różne treści o różnych porach dnia
Rano Wyborcza.pl oferuje krótsze treści, aby czytelnicy byli na bieżąco. Później opisywane są aktualne tematy. Wieczorem Wyborcza.pl serwuje głębokie analizy i ekspertyzy z podsumowaniem dnia. W weekendy serwis prezentuje dłuższe artykuły, nie tylko klasyczne wiadomości.
--
dla mnie to "ciut" za duzo. jeszcze gazeta bedzie za mnie myslala co mam przeczytac i robila ze mnie idiote podmieniajac tresc za kazdym razem jak wejde, az uwierze ze mi niemiec artykuly chowa
fajnie bylo, ale sie skonczylo,
paaa papapa paaa papapa paaa papapa pa
tak to prawda.
Zrobiłam to samo.
Dzięki za to podsumowanie.
Cóż, nie akceptuję chyba żadnej z tych zmian. Moja ręka jest zmęczona scrollowaniem, jak włączę to chciałbym po prostu czytać. Szczególnie, że mam zwyczaj omiatania treści okiem i przy wąskiej szpalcie to jest po prostu trudne.
"Różne treści o różnych porach dnia"
A co jeśli ja zaczynam dzień od dłuższych analiz do pierwszego śniadania w pracy?
Brak kciuka w dół to porażka. Tak podążają za trendami w social media, a facebook już lata temu doszedł do wniosku, że sam kciuk w górę to za mało.
"Eksploracja przez scroll" LMAO
Skąd pomysł, że czytelnicy Wyborczej to ta sama grupa, która jest przezwyczajona do "social mediów" i tego samego tutaj potrzeba? Naprawdę paradne.
ja wszystkim,którzy przygotowali i wprowadzili te nowości przyznaję giganogę od super stołka.Żegnam się również z laureatami,czas zmienić gazetę.W zbiorowej głupawce na Czerskiej nie będę uczestniczył.
Mnie ZMIANY BARDZO ODPOWIADAJĄ I PODOBAJĄ SIĘ.!!!!
Niestety nie mogę cię zminusować, trollu :)
Do doopy to...
Gratulacje, masz tu ciastko. Tylko dlaczego tak krzyczysz?
fachowcy z agencji wiedza lepiej -- www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-w-internecie-cena-nowa-funkcjonalnosc-nowa-wersja
O rany, dzięki że inni czytelnicy też tak myślą. Trochę mnie to uspokoiło. Ta "nowa szata" jest fatalna, irytuje mnie jak tylko otwieram stronę. Chyba się nie przyzwyczaję...
Po co? Odpowiedź jest banalna: nowy układ realizuje cały szereg celów biznesowych GW. Nie widać natomiast ani jednej zmiany, poprawiającej serwis z perspektywy użytkownika.
I dlaczego taka blada ? Przy tak małym kontraście wzrok trzeba bardzo wytężać. To męczące dla zdrowych oczu, o tych z jakaś wadą nie wspominając.
Dokładnie. Relacji na żywo z ukrainy szukalem chyba kwadrans na głównej, zamiast bialych liter na czerwonym tle jak PILNE tylko wątły dopisek Relacja Na Żywo.
A za szarą czcionkę szeryfową w komentarzach i odstępy na kciuk powinni batożyć.
A potem będzie, jak zwykle, mnóstwo kląskania o inkluzywności i gorące dyskusje, dlaczego należy mówić o "osobach z niepełnosprawnościami" etc. Jak dla mnie - a jestem dotknięta kalectwem wzroku - mniejsza o to, jak zwał i co gadał: liczy się, czy ktoś się stara ułatwić mi życie, czy wręcz przeciwnie. Tu się porobiło wręcz przeciwnie, więc w te rzewności Wyborczej na dobre przestaję wierzyć. Abonament się skończy i daję sobie spokój - ślepnąć do reszty nie będę.
nb. wygląda troche jakby skrzyżowali layout guardiana z polityki, tylko guardian w komentarzach daje sobie spokoj z szarą czcionką szeryfową.
Tylko nekrologi wyglądają nadal dobrze. Cała reszta mniej czytelna.
No i znamy autora tego potwora. Tomasz Tomalik. TT i tyle.
Sobczak, Tomalik, a w ich tle Kurski i Michnik. Mordercy Gazety Wyborczej. Szkoda klawiatury na te kreatury.
Nie znałam gościa i już nie chcę znać.. beznadzieja
Również pierwsze wrażenie, że główna stała się bardzo nieczytelna. Przede wszystkim brakuje mi w górnym prawym rogu, obok profilu użytkownika, możliwości wyboru rodzaju i wielkości czcionki, zgodnie z preferencjami. Jak czytam książkę w postaci e-booka na elektronicznym czytniku, to nikt nie próbuje mi udowadniać, że książka jest lepsza narzucając jego ulubiony krój. Ten domyślny mi nie leży i chciałbym go zmienić. Duży plus, że wreszcie galerie zdjęć nie są w postaci slajdów!
Komentarze - "nie zgadzam się" traktowałem jako pewien podgląd nastrojów czytelników GW w danym temacie, teraz to umyka. Uważam, że powinno wrócić, jedynie system pozycjonowania komentarzy powinien opierać się wyłącznie na plusach, a te minusowe zostawiać na dole.
Jak nie będę mógł minusować ruskich trolli to zabieram stąd kredki.
Właśnie, chyba trolle się poskarzyli na minusy. GW pisze "zrobiliśmy to dla was" jak dla mnie, to mogli odpocząć i nie psuć.
zgoda, chociaż w ebookach - wydawnictwo dodaje wbudowane czcionki, rozmiar, krój i inne "style". Można je oczywiście wyłączyć lub lekko zmodyfikować, co niestety czasem jest czaso lub pracochłonne. Tacy ludzie z nerwicą jak Ty czy ja mają pod górkę w każdym zakątku cyfrowego świata.
raczej nie na trollach im zależało wprowadzając te zmiany. w ostatnim czasie różnego rodzaju "aktywiści" zbierali tutaj lawinę minusów, bo została przekroczona pewna cienka linia w "ulepszaniu" otoczenia. no to w ramach wykluczania negatywnych emocji minusować nie możemy wcale.
Taki jest światowy trend. New York Times ma tylko łapki w górę, podobnie youtube.
Otóż to. Kierując się podejściem Youtube stwierdzili, że nie wolno im naruszać uczuć komentatorów. Nie ma złych postów - taka skrajna i naiwnie pojmowana inkluzywność. Podobnie zresztą była już wcześniej rozumiana "wolność słowa"; to jest podejście czysto libertariańskie, nie liberalne, ponieważ odrzuca wszelką odpowiedzialność.
Od lat pisałem o systemie komentarzy np. na Ars Technica, ocenach netto, zwijaniu negatywnych postów...i co z tego? "UX" my ass...
To jest bardzo dobre posunięcie, NIE dla hejtu, to samo jest na yt i wg mnie bardzo dobry krok.
Co ciekawe, część twórców na Youtube źle ocenia zlikwidowanie ocen negatywnych ponieważ tracą w ten sposób wiarygodny wskaźnik oceny swoich materiałów. Są wtyczki do Chrome, które próbują przywrócić namiastkę negatywnych ocen.
Powinny być oznaczenia w kolorach.
Zielony-zgadzam się.
Żółty-i tak i nie
Czerwony-nie zgadzam się.
I co z tego? Już Kopernik powiedział, że gorszy pieniądz wypiera lepszy
Na YT do oglądania śmiesznych kotków oceny są może zbędne, ale były kluczowe dla użytkowników szukających tutoriali, recenzji i odpowiedzi na pytania techniczne. Pozwalały od razu zauważyć, że dany film to clickbait, scam, albo po prostu stek bzdur, co pozwalało je omijać. Zazwyczaj takie filmy nie łamią regulaminu, więc nie zostaną nigdy usunięte. Ale YT zadowolony, bo jeżeli trzeba obejrzeć choćby 5 minut filmu, żeby zorientować się, że to syf, to spędzamy więcej czasu na platformie.
Pewnie paru aktywistów rzuciło się z mostu po nadmiarze łapek w dół. Pokolenie płatków śniegu.
> czasem jest czaso lub pracochłonne
Nie wiem, mam w PB ustawioną właśną czcionkę, która mi pasuje i w epub nie widze problemu
> Tacy ludzie z nerwicą jak Ty czy ja mają pod górkę w każdym zakątku cyfrowego świata
Zgadzam się z diagnozną, w kinach też mam problemy z nadmiarem bodźców od osób, które zaglądają do torebki, wyciągają cukierka, rzucają okiem w komórkę itd ;)
literówki też mnie wkurzają, a sam ich napchałem w nerwach tyle, że na kilka komentów by wystarczyło. sorry
Jest wtyczka Return Youtube Dislike, która bez problemu przywraca łapki w dół. U mnie działa.
Nie próbują, tylko skutecznie przywracają, ja mam taką.
>>>dlaczego w komentarzach nie ma "nie zgadzam się"?
Wyborcza najwyraźniej wzięła przykład z YouTube'a. Uważam to za fatalne posunięcie i narracja o walce z hejtem (domyślam się że ta logika stoi za podjętą decyzją) absolutnie mnie nie przekonuje.
Wiem, ja używam YouTube Vanced i dislike mam. Ale to i wszelkie inne haki będą działać tylko dopóki Google nie usunie dislike'ów z api. Póki co jedynie ukryli je na froncie.
Pojęcie mowy nienawiści jest określone prawnie, ale czym jest "hejt'? Ostatnio odnoszę wrażenie, że termin ten odnoszony jest do jakiejkolwiek krytyki. Tymczasem ja nie zgadzam się z Pani/Pana opinią, ale to chyba nie czyni mniej hejterem?
Zainstaluj sobie wtyczkę Return Youtube Dislike, u mnie działa bez pudła :)
Nie ma już krytyki, każda krytyka to magiczny "hejt", a jak wiemy, wszyscy mamy się kochać. Stąd brak minusowania komentarzy - jak się nie zgadzasz, to znaczy że jesteś hejterem, Wysokie Obc- tzn. Wyborcza nie będzie ci tego ułatwiać!
Wysokie Obcasy póki co mają nadal stary system ocen.
Amerykanie mają też Trump-a. To też trend ...
Teraz niezgodzenie się z jedyną i najfajniejszą bo najmojszą wizją świata to hejt i opresja. Obudź się. Świat się zmienia i do głosu dochodzi pokolenie garbatych piwniczaków z nosem w socjalmediach bez bezpośredniej relacji z innym człowiekiem o innych poglądach. Na socjalach w swojej bańce wszyscy mają takie same.
Boskie :)
Z braku łapki w dół klikam na "zgłoś" i zachęcam wszystkich do tego samego.
Oj naiwna, naiwna! Przecież ten cały pic ze zmianą szaty gazety (na o wiele gorszą!) - to tak naprawdę dodatkowa propaganda z Ameryki (dlaczego nie np. z Moskwy, Paryża, Pragi lub Berlina...przecież jest bliżej?) i właśnie brak możliwości aby mieć szansę na inne zdanie niż z góry ustalony, jedynie słuszny przekaz w ramach ściśle reżyserowanego z Waszyngtonu porykiwania "trojańskiego osła Europy" (tak Polskę nazywają co bardziej świadome kraje UE...). Oczywistą oczywistością jest, że czytelnicy się prawdopodobnie przyzwyczają....Chyba że w końcu zbrzydnie im "jedynie słuszna", namolna linia programowa tej gazety.....
Ciągle brak możliwości pokazywania ulubionego miasta na głównej.
fakt, zrobila sie wyborcza "scroll me" .pl
Tak! To jest TRAGEDIA, nowa odsłona strony na smartfonie nie nadaje się do czytania.
Mi ogólnie nowy design tak bardzo nie przeszkadza, ale ta przypięta reklama na górze na telefonie to jest dla mnie, jako prenumeratora, jak splunięcie w twarz. Nawet z zablokowaną reklamą na poziomie DNS i pozostawiona po niej ramka jest to nie do przyjęcia. Sorry Winnetou, ja mogę płacić, ale reklam nigdy nie oglądam i nie klikam. Jak przewijam stronę to cała górna część powinna się chować. Jak wasi spece od UX uważają, że 1,5 cm reklamy, 1 cm nagłówka z menu i, uwaga, 0,5 cm z informacją, że mam aktywną prenumeratę, to są pozycje priorytetowe, ważniejsze niż treść artykułu, za który płacę, to powinni poszukać innej roboty. Na 13,5 cm ekranu w pionie, 8,5 cm wyświetla wartościową treść. 3 cm jeśli piszę na klawiaturze ekranowej komentarz!
Aż sprawdziłem aplikacje mobilną, z którą się dawno temu pożegnałem z powodu miernej jakości i durnowatych powiadomień jak z tabloidu, które włączały się ponownie po aktualizacjach. Górnej reklamy nie ma, powiadomienie (breaking news!) o durnym artykule o ludziach skracających urlop z powodu inflacji w ciągu dwóch minut od zalogowania. Apka dalej nie pozwala otworzyć kilku kart na raz, dalej nie ma komentarzy, a jej "jedynka" jest krótka i zmienia się na tyle często, że nie da się znaleźć artykułów, których nagłówki widziałem i chciałem później przeczytać (a schowek służy mi do czego innego).
Ta cała zmiana opisana górnolotnymi słowami chyba głównie miała na celu większą ilość reklam.
Ogólnie jest bałagan i kiepsko się czyta. Ogólnie szkoda bo poprzednia wersja była jedną z najlepszych w necie (poza zdjęciami).
Na telefonie pozostaje apka, ale jej wadą jest brak komentarzy.
U mnie na laptopie zostaje jeszcze mniej... :-(
Największe dno. Nowy ux to po prostu duszenie więcej z reklam. Płać, ale oglądaj. Żałosne.
Popieram, na telefonie jest bardzo źle. I to jeszcze dla prenumeratora.
Zobaczcie stronę New York Times.
Ponadto w nowym układzie trudniej znaleźć artykuł w portalu "Wyborcza.pl", po zauważeniu go w e-wydaniu. To duży kłopot. Wnioskowałby, aby to lepiej zsynchronizować. Pozdrawiam.
Grunt to totalna krytyka. Bez niej dzień stracony
Nie, grunt to świętość własnej opinii. W tym przypadku szef UX uznał, że wie lepiej.
Ty jesteś do przodu, bo normalnie dostałbyś sporo minusów, a tak zbierzesz tylko te nieliczne plusy i humor Ci się poprawi...
No to kamyczki do twórców i zatwierdzających nowy layout:
1. Koszmarna, szeryfowa czcionka - jej czytanie jest udręką dla oczu. To nie ma być kartka urodzinowa tylko gazeta.
2. Po co świecąca u góry na czerwono (odruchowo wymagająca reakcji) liczba artykułów, które mam w schowku? To tak jakby podświetlać informację, ile mam dodanych do ulubionych stron w przeglądarce.
3. Wplatanie w układ strony artykułów ze schowka - po co? One są zachowane w schowku po to, bo były z jakichś powodów ważne, nie mam potrzeby czytać ich wciąż na nowo.
3. Skopany (także wizualnie) system komentarzy - przede wszystkim zniknęły minusy (były ważne, teraz się w kometarzach tylko ?lubimy? - jedna, wielka, szczęśliwa rodzina czytelników Wyborczej? Meh.).
Fatalne jest również szukanie odpowiedzi na posty Nie wiem jak inni, ale ja prenumeruję GW w połowie po to, aby uczestniczyć w dyskusjach i czytać posty innych. Teraz wyglądacie jak Newsweek i to nie jest komplement.
4. Nowy layout stracił przejrzystość - trzeba scrollować długą glizdę newsów, aby znaleźć jakiś punkt zaczepienia.
5. Ten nowy układ strony, rzekomo ?dla nas? przede wszystkim pozwala Wam na eksponowanie ?materiałów partnera? często i na równi z większymi tekstami dziennikarskimi.
To tyle szybkich obserwacji. Czytelnicy straszą co jakiś czas zakończeniem prenumeraty z powodu jakości tekstów itp., ja po raz pierwszy rozważam poważnie ten krok z powodu niejadalności czcionki, układu (nudny jak u wszystkich) i popsucia systemu komentarzy.
Właśnie tak zrobiłam. Zrezygnowałam dziś, czara się przelała.
Ja mam jeszcze 9 dni na decyzję o odnowieniu prenumeraty. Potraktuję ten czas jako ?okres próbny? dla GW - jeżeli ten chaotyczny layout nie zostanie gruntownie poprawiony (+minusowe komentarze), także rezygnuję.
Mam nadzieję, że redakcja która sądząc po tekście wprowadzającym, ?umie w korpo?, zauważy i podliczy liczbę prenumeratorów rezygnujących w ciągu następnych 2 tygodni.
Ciekawią mnie tez ich miny na operatywce po przeczytaniu tych już ponad 300, prawie wyłącznie negatywnych komentarzy, podczas gdy odtrąbili sukces, poklepali się po plecach i napisali wstępniak, jak to zmieniają się ?dla nas??
Teraz to dopiero zalewają mnie bodźce - strona główna to teraz strumień świadomości - sport, prawa kobiet, sztuczna inteligencja, młodzież, pedofilia, urodziny Pazury i co tam jeszcze?
Dodam jeszcze coś - chciałem poczytać serwisy lokalne. Mam do wyboru jedynie kilka ostatnich wiadomości, a do wcześniejszych nie ma dostępu. Wprowadzenia czegoś tak beznadziejnego się po wyborczej.pl nie spodziewałem !!!
Czcionka - dramat. Nie chodzi o szeryfy, tylko grubość. Trzeba byłoby to wytłuścić, żeby dało się czytać.
Kciuki w dół zniknęły chyba po ostatnich wypowiedziach byłych speców FB, którzy tłumaczyli, że i jak służą do manipulacji. Ale oni mówili o kciukach w górę również. Funkcje rozsyłania też jakoś nie zniknęły, no bo tu chodzi o kasę. A one robią znacznie więcej zła. Zakłamanie i wybiórczość straszliwe.
Doskonale wypunktowane. Straszliwa niespodzianka w poniedziałek. Ten layout to spore osiągnięcie w kategorii 'jak szybko zniesmaczyć zniechęcić i zamęczyć'. I zabranie paska Inwazja na Ukrainę. Chyba ludzie z gazety polskiej lub innej 'zaprzyjaźnionej' pomogli w marketingu.
O dzięki, dzięki!! Serio, tak się wkurzyłam, że mogłam napisać nic sensownego, a tu proszę, wszyściutko wymienione, dokładnie wszystko, co mi "dało ostro po oczach" kiedy weszłam!
Aż wróciłam do maila i uparłam się, żeby znaleźć link kierujący do opisu tych "nowości", napisałam dwa zdania, reszta mi uciekła, tak mnie wkurzyła ta nowość!
Uffff... jak się cieszę, że nie tylko mnie się nie podoba, nie jestem jakaś dziwna i "niedzisiejsza". ;) ;)
Mnie akurat podoba się świecąca u góry na czerwono liczba artykułów w schowku.
Ale zgadzam się z Twoją krytyką braku możliwości unlike'owania.
100 % zgody!!!! Te zmiany są tak fatalne, że podniosło mi się ciśnienie. A tej trzcionki nie da się czytać!!!
tak poustawiane, ze zanim dojdziesz do kasy czyli komentarzy, musi ci sie jeszcze rzucic w oko wszystko co jest akurat w promocji
i ten zadufany w siebie tekst, o zmianach, jakbysmy sami nie byli stanie ocenic tego co widzimy
trzeba bedzie sobie wyrobic nowe przyzwyczajenia, gdzie mozna na stronie znalezc tresci, ktore mnie interesuja, ale poki co podejrzewam, ze bede mial wiecej czasu na spacery albo reddita
ale nagrode branzowa za grafike dostaniecie, jest tak pieknie. a to sie liczy w wiadomosciach
Do komentarzy bezpośrednio przenosi guzik na początku i na końcu artykułu.
no wlasnie, uklad jest tak dobry, ze az potrzebny jest specjalny guzik
to mozna prosic o kolejne -
przywroc stary uklad
usun reklamy, bo place za tresc
pomyslcie o instrukcji obslugi, moze wiecej jest takich guzikow, o ktorych ludzie nie wiedza
Dokladnie. Jezeli nie bedzie mozliwosci przywrocenia starego ukladu , nie jestem w stanie korzystac z tej strony. Nieczytelna kompletnie :(
do czytania tekstow na wyborcza.pl polecam rozszerzenie stylebot
i antyszeryfobot, i antyzwis tytułowy bot, i jeszcze może coś? :D
Nie.. Nie dostaną.. Nie za takiego kompletnego gniota!