Oto najważniejsze wydarzenia piątku, 19 listopada 2021.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Brytyjscy żołnierze pomogą w budowie zapory na granicy Polski i Białorusi. Podczas wizyty w Warszawie minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace powiedział, że działania Białorusi to "próba celowej destabilizacji Polski i Unii Europejskiej" i oskarżył Aleksandra Łukaszenkę o "obrzydliwe próby używania ludzi jako broni" .

Saakaszwili stracił przytomność w więzieniu. Lekarze próbują interweniować, władza grozi im sądem. Stan zdrowia Micheila Saakaszwilego, który przebywa w gruzińskim areszcie, jest krytyczny. Były prezydent Gruzji od 50 dni prowadzi głodówkę .

Austria wprowadza obowiązkowe szczepienia. I całkowicie się zamyka. – Musimy spojrzeć rzeczywistości w twarz – powiedział kanclerz Alexander Schallenberg, ogłaszając, że w obliczu rosnącej liczby zakażeń od lutego szczepienie przeciwko koronawirusowi będzie obowiązkowe. Od poniedziałku w kraju wprowadzony zostanie lockdown .

Dowódca wojsk obrony terytorialnej gen. Wiesław Kukuła powołał Grupę Zadaniową "Honor". Jej misją ma być zwalczanie wszelkich treści atakujących formację i poszczególnych żołnierzy. Członkowie grupy mogą liczyć na dodatkowe punkty i szkolenia .

Grobowiec słynnego skryby Ramzesa Wielkiego odnaleziony. W Sakkarze, starożytnej nekropolii egipskiej stolicy Memfis, archeolodzy z Uniwersytetu Kairskiego odkryli grobowiec Ptah-M-Wia sprzed 3200 lat .

Solidarna Polska oskarża pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską, że "spiskuje" ona ze "starymi sędziami" i z prezydentem. I chce obalić "reformy" Zbigniewa Ziobry.

Zakaz wycinki w Puszczy Białowieskiej. "Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał Nadleśnictwom Białowieża, Browsk i Hajnówka wycinki drzew! Sąd uznał, że działania leśników związane z realizacją aneksów stanowią zagrożenie dla gatunków objętych Planem Zadań Ochronnych i chronionych w ramach obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska" – poinformowała Pracownia na rzecz Wszystkich Istot .

Polscy skoczkowie narciarscy rozpoczęli sezon olimpijski. W kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Niżnym Tagile wystąpiło siedmiu Polaków, do sobotniego konkursu awansowało pięciu z nich. Kamil Stoch nie miał sobie równych .

Abp Gądecki odmówił wydania akt księdza gwałciciela. Sąd nie dowie się, jakie dowody zebrano na księdza gwałciciela. Abp Stanisław Gądecki powiadomił, że nie wyda akt kościelnego dochodzenia. Każe sądowi pisać do Watykanu .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
I dość mam dyktatury nieszczepionych, bo pandemia jest teraz pandemią nieszczepionych, którzy w ten sposób ograniczają wolność zaszczepionych. Blokują tylko szpitale i przez nich jeszcze dłuższe terminy do lekarza. Proponuję iść torem włoskim czy austriackim. Nie jesteś zaszczepiony, to płacisz potężną kasę za testy albo jesteś wywalony z roboty. Dość teroru odszczepieńców.
@bardzospokojny
W Austrii od poniedziałku lockdown dla wszystkich, więc akurat durne porównanie.
już oceniałe(a)ś
0
1
@jd29
Ale winni tej sytuacji sa antyszczepionkowcy.
już oceniałe(a)ś
2
0
@jd29
nieprawda, bo wyszczepieni balują a odszczepieńcy siedzą na godzinie policyjnej w domach.
już oceniałe(a)ś
1
0