Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ciąg dalszy kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Od kilku dni zaostrza się sytuacja. Premier zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego, prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego dwukrotnie organizowało narady, na Mazurach policjanci zatrzymali podejrzany ambulans, a w jego wnętrzu znaleźli migrantów. Zaś przy granicy z Polską Niemcy otworzyli nowy punkt przyjmowania idących z Białorusi.

W Unii Europejskiej trwają pracę nad uchwaleniem kolejnych sankcji dla Białorusi, a także linii lotniczych przewożących kolejne setki migrantów. Tymczasem Donald Tusk wystosował list otwarty do przywódców Unii. "W każdej chwili sytuacja może wymknąć się spod kontroli" - napisał.

Małgorzata Manowska blokuje wykonanie październikowego orzeczenia TSUE. SN mógłby na jego podstawie ostatecznie rozstrzygnąć spór o status neosędziów, ale akta utknęły w sekretariacie pierwszej prezes - także neosędzi.

Róża Thun przeszła do Polski 2050 Szymona Hołowni. I zmieniła frakcję w europarlamencie. Wybrana do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej Róża Thun o odejściu z Platformy Obywatelskiej zdecydowała już kilka miesięcy temu.

Speckomisja próbuje ustalić, czy były prezydent Donald Trump wiedział wcześniej o planach ataku na gmach Kongresu, do którego doszło 6 stycznia tego roku. Zapadł ważny wyrok sądu w tej sprawie.

Polska kupi 300 używanych pojazdów opancerzonych MRAP Cougar. Według zapowiedzi szefa MON amerykański sprzęt ma dotrzeć do polskiej armii już w przyszłym roku.

Na horyzoncie widać widmo strajku nauczycieli. Ani ZNP, ani "Solidarność" nie zgadzają się na podwyższenie nauczycielskiego pensum. Uważają, że spowoduje to zwolnienie minimum 40 tys. nauczycieli. Jeśli minister Czarnek nie wycofa swoich propozycji do 18 listopada, związkowcy chcą wejść w spór z rządem.

"To jest kur*a »straż graniczna«. Chcecie takiego rządu? Który zezwala na takie rzeczy?" - napisała na Instagramie Barbara Kurdej-Szatan. Wpis nie spodobał się prezesowi TVP, który we wtorek zerwał współpracę z aktorką występującą w "M jak miłość".

W środę, 10 listopada wybuchł pożar w zabytkowym pałacu w Korczewie koło Drohiczyna w powiecie siedleckim. W kulminacyjnym momencie gasiło go 200 strażaków. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków w środę około 6 rano. - Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce, zastały pożar już rozwinięty, palił się cały dach.

Bareja by się uśmiał. 28 oficjeli, w tym przedstawiciel prezydenta Dudy, otwierało dwukilometrowy odcinek drogi od ronda w Skawinie do skrzyżowania w Rzozowie. Budowa fragmentu obwodnicy Skawiny  pochłonęła 38,5 mln zł, z czego 31 mln zł stanowiło wsparcie z Unii Europejskiej. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.