Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Gazeta Wyborcza" ujawniła, że obecny prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zamienił dom w Wilanowie na okazałą posiadłość pod Warszawą. Bezgotówkowo, dzięki czemu zaoszczędził na podatku. Transakcję zawarł z firmą związaną z biznesmenem robiącym interesy na wschodzie jeszcze w czasach ZSRR. 

Premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z protestującymi medykami. Powód? Ich postulaty uważa za nierealne. Poniedziałek był kolejnym dniem protestów środowisk medycznych.

Zmiany w resorcie zdrowia. Minister Adam Niedzielski powołał nowego zastępcę. Wiceministrem do spraw dialogu społecznego został Piotr Bromber. 

Sędzia Piotr Gąciarek, który odmówił orzekania z sędzią powołanym przez neo-KRS został zawieszony. Decyzję wydał nominat Zbigniewa Ziobry.

Polska policja zatrzymała represjonowanego Białorusina Makarego Małachowskiego, przebywającego w naszym kraju na podstawie wizy humanitarnej. W jego sprawie skutecznie interweniował poseł PO Michał Szczerba

Wypadek koło Zielonej Góry. Po zderzeniu z autobusem PKS zginął kierowca busa transportu medycznego, 23 osoby są ranne.

Korea Północna wznowiła testy rakiet. Agencje doniosły, że wystrzelone w weekend pociski nie tylko mogą dolecieć do Japonii, ale według analityków mogą też przenosić ładunki nuklearne.

Sto lat temu urodził się Stanisław Lem – wybitny twórca literatury fantastycznonaukowej, którego niektóre wizje rozwoju technologii realizują się w naszych czasach. Czy już żyjemy w świecie, który przewidział?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.