Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Karaś / Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma.

Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopracowują muzykę. Połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci albumu, który ujrzał światło dzienne w roku 2020.

Artyści określili wydany materiał jako... erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Nie są to zatem zwykłe piosenki o miłości, ale utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Muzycznie całość przybrała formę inspirowaną latami 80., zimną falą i new romantic.

Artyści pracują obecnie nad drugą płytą, z której zapewne w Warszawie zaprezentują kilka utworów.

 

Co Jest Grane Festival Women's Voices 2022

To 10 koncertów w ciągu dwóch dni (17-18 czerwca), swobodna piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc atrakcji familijnych dla rodzin z dziećmi, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami - czyli najlepsze foodtracki z kuchnią z całego świata.

Wszystko w nowej lokalizacji festiwalu, czyli w Łazienkach Królewskich w Warszawie (ul. Myśliwiecka 1).

Bilety na: eBilet.pl, Going.pl oraz Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Organizatorami Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Patronat Honorowy nad festiwalem objął Prezydent M. St. Warszawy

Partnerem głównym festiwalu jest Answear.com, partnerem strategicznym ŠKODA a partnerem merytorycznym Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Festiwal sponsoruje Perła Browary Lubelskie

Partnerami festiwalu zostali Miasto Stołeczne Warszawa, Instax Fuji Film, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Pandora, Belvedere, Factory Annopol i Ursus, Herbapol, Enel-Med Stomatologia, ESTELL Medycyna i Stomatologia Estetyczna

Patroni medialni: Wysokie Obcasy, Rock Radio, Helios, SundanceTV, KMAG, HIRO, KAMPUS, Radio Nowy Świat, Rytmy.pl, CGM, Noizz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.