Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przypomnijmy, że przez dziesięć lat Maria Peszek grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele niejednokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem czy Kazimierzem Kutzem.

Maria Peszek na scenie

Ale faktem jest, że od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej. Wydała cztery solowe albumy: "Miasto mania" (2005), "Maria Awaria" (2008), "Jezus Maria Peszek" (2012) i "Karabin" (2016).

Jak podkreślają sympatycy artystki, każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, czyniąc Marię Peszek jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny muzycznej.

 

Określana jako „koncertowe zwierzę" wokalistka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.

Jest laureatką prestiżowych nagród, m.in. Paszportu "Polityki", Fryderyków, Wdech "Gazety Wyborczej" i Fenomenu "Przekroju".

Co Jest Grane Festival Women's Voices 2022

To 10 koncertów w ciągu dwóch dni (17-18 czerwca), swobodna piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc atrakcji familijnych dla rodzin z dziećmi, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami - czyli najlepsze foodtracki z kuchnią z całego świata

Wszystko w nowej lokalizacji festiwalu, czyli w Łazienkach Królewskich (ul. Myśliwiecka 1).

Bilety na: eBilet.pl, Going.pl oraz Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Organizatorami Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Patronat Honorowy nad festiwalem objął Prezydent M. St. Warszawy

Partnerem głównym festiwalu jest Answear.com, partnerem strategicznym ŠKODA, a partnerem merytorycznym Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Festiwal sponsoruje Perła Browary Lubelskie

Partnerami festiwalu zostali Miasto Stołeczne Warszawa, Instax Fuji Film, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Pandora, Belvedere, Factory Annopol i Ursus, Herbapol, Enel-Med Stomatologia, ESTELL Medycyna i Stomatologia Estetyczna

Patroni medialni: Wysokie Obcasy, Rock Radio, Helios, SundanceTV, KMAG, HIRO, KAMPUS, Radio Nowy Świat, Rytmy.pl, CGM, Noizz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.