Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że po zaledwie dwóch studyjnych albumach Daria Zawiałow rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych rodzimych wokalistek.

Daria Zawiałow

Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie zaś jest wulkanem energii.

 

Daria angażowała się także w Męskie Granie Orkiestra w ’20 i ’21 roku, mając za partnerów Igo, Króla, Vito Bambino i Dawida Podsiadłę. Artystka będzie również jedną z gwiazd tegorocznego projektu. - Bycie częścią Męskiego Grania, współpraca ze wszystkimi wspaniałymi ludźmi to było jedno z najważniejszych doznań w moim życiu - mówiła "Wyborczej" po ostatnim tourze.

Daria Zawiałow zadebiutowała w 2017 roku albumem „A kysz!". Znakomitym recenzjom nie było końca, a Daria została okrzyknięta objawieniem roku i nagrodzona dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Płyta uzyskała status Platynowej Płyty. Dokładnie dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki". Płyta również zyskała status Platynowej Płyty już kilka miesięcy po premierze, a branża uznała ją za najlepszy album 2019 roku, honorując Fryderykiem w kategorii Album Roku Pop Alternatywny.

W tym roku Daria Zawiałow zgarnęła aż trzy statuetki: jako Artystka Roku, za Utwór Roku (z Dawidem Podsiadłą i Vito Bambino): "I Ciebie też, bardzo" (Męskie Granie Orkiestra) oraz z Michałem Kushem jako Team Kompozytorski Roku.

Co Jest Grane Festival Women's Voices 2022

To 10 koncertów w ciągu dwóch dni (17-18 czerwca), swobodna piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc atrakcji familijnych dla rodzin z dziećmi, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami - czyli najlepsze food tracki z kuchnią z całego świata.

Wszystko w nowej lokalizacji festiwalu, czyli w Łazienkach Królewskich w Warszawie (ul. Myśliwiecka 1).

Bilety można kupić na: eBilet.pl, Going.pl oraz Empik Bilety. Dzieci do lat pięciu wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie

Organizatorami Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Patronat Honorowy nad festiwalem objął Prezydent M. St. Warszawy

Partnerem głównym festiwalu jest Answear.com, partnerem strategicznym ŠKODA a partnerem merytorycznym Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Festiwal sponsoruje Perła Browary Lubelskie

Partnerami festiwalu zostali Miasto Stołeczne Warszawa, Instax Fuji Film, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Pandora, Belvedere, Factory Annopol i Ursus, Herbapol, Enel-Med Stomatologia, ESTELL Medycyna i Stomatologia Estetyczna

Patroni medialni: Wysokie Obcasy, Rock Radio, Helios, SundanceTV, KMAG, HIRO, KAMPUS, Radio Nowy Świat, Rytmy.pl, CGM, Noizz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.