Tak zdecydowały władze Portugalii oraz lokalny, autonomiczny rząd na Maderze, który oficjalnie administruje (prawie) bezludnymi wysepkami wulkanicznego pochodzenia. Same Wyspy Dzikie, bo tak nazywa się Selvagens, co prawda były otoczone ochroną już od 50 lat (w 1971 r. powstał pierwszy rezerwat), ale ochronie ścisłej podlegać będą od teraz także wody wokół archipelagu, w których pływają m.in. delfiny, rekiny, a także wieloryby i żółwie morskie kilku gatunków.
Łączna powierzchnia morskiego rezerwatu przyrody to od teraz około 2677 kilometrów kwadratowych (dla porównania: sama powierzchnia kilku dotychczas chronionych wysepek to ok. 2,73 km kw.). Największa wyspa - Selvagem Grande - ma powierzchnię 245 hektarów.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Wreszcie jakieś dobre wiadomości. :-)
do którego kontynentu zaliczysz Ascension Island i Tristan da Cunha.
Dokładnie to Unia Europejska.
Nie mam pojęcia, obie leżą na środku oceanu - czego raczej nie da się powiedzieć o Selvagens (do kontynentu afrykańskiego jakieś 370 km, a do Europy prawie 1200).
Afryka to kontynent, stały ląd. Nie rozumiem, dlaczego wyspy położone na środku oceanu chcesz zaliczać do jakiegokolwiek kontynentu? To po prostu wyspy na Atlantyku.
Ascension Island i Tristan da Cunha -> Africa.
Madera i Azory -> Europa
Twierdzenie, że do kontynentu zaliczmy tylko stały ląd to jakiś telewizyjny nonsens. A nawet bzdura.
Ilhas Selvagens to po prostu Wyspy Dzikie.