Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Wyborcza" zawsze stała po stronie drzew. Sprzeciwialiśmy się „lex Szyszko”- złemu prawu, które wyrąbało w Polsce miliony drzew i broniliśmy Puszczy Białowieskiej przed wycinką.

Na co dzień w naszych lokalnych oddziałach relacjonujemy społeczny sprzeciw wobec likwidowania pojedynczych drzew i całych alei wycinanych pod rozmaite inwestycje albo po prostu dla wygody. Przyroda, zielona infrastruktura i krajobraz są ważne dla nas, dla naszych Czytelników i dla przyszłych pokoleń.

Żeby je chronić musimy działać. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć finansowo fundację Dzika Polska, jedną z najważniejszych organizacji pozarządowych w Polsce broniących przyrody. Zapraszamy Was do wspólnej akcji.

Na czym polega akcja Pogotowie dla drzew?

Na tej stronie wybierz, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na obronę drzew >>

"Wyborcza" cały przychód przekaże fundacji Dzika Polska na akcję Pogotowie dla Drzew. W zamian dostaniesz od nas kod na prenumeratę o odpowiedniej długości (pakiet Premium, czyli możesz czytać wszystko, co publikujemy). Jeśli masz już prenumeratę, możesz kod wykorzystać dla siebie lub przekazać bliskiej osobie. 

Przedstawiciele fundacji Dzika Polska razem ze swoimi ekspertami w całym kraju będą za te pieniądze stawać w obronie drzew w miastach, bronić przydrożnych alei i lasów, którym grozi wycinka. Będziecie mogli zgłosić im swoją sprawę, a oni pomogą Wam znaleźć wyjście z sytuacji.

Brońmy drzew i lasów! To nasza wspólna sprawa.

Kup specjalną prenumeratę i wesprzyj Pogotowie dla Drzew >>

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.