Małgorzata 50 lat żyła jako mężczyzna, choć dawno wiedziała, że nim nie jest. Gdy powiedziała rodzinie: "Jestem kobietą, zmieniam się, przejdę operację", dla synów to był szok. Mateusz bał się, jak będzie wyglądać jego życie z "takim ojcem" - w 64. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" Małgorzata Hajewska-Krzysztofik czyta reportaż Pauli Szewczyk "Jedno słowo".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Syn poprosił, żebym się nie pokazywała, więc sylwestra spędziłam przy lampce w malutkim pokoiku. Był 2000 rok, do naszego mieszkania na Ursynowie zaprosił kolegów, pili sobie, śpiewali. Do mnie przyszedł chwilę po pierwszej z butelką szampana, żeby złożyć mi życzenia. Wypiliśmy po łyku i wrócił do zabawy, a ja cichutko pracowałam na komputerze. Nie myślałam wtedy o sobie, czy mi smutno. Ważne było, że on tu jest. Tylko siku nie mogłam zrobić, chociaż ubikacja była obok. Z trudem, ale wytrzymałam. Wyczekałam do drugiej, trzeciej, jak już trochę sobie popili, i się wymsknęłam. Nie miałam pretensji. Wiedziałam, że jestem mu to winna - w 64. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" Małgorzata Hajewska-Krzysztofik czyta reportaż Pauli Szewczyk "Jedno słowo", który ukazał się na łamach "Wysokich Obcasów".

"Mistrzowie Słowa" co sobotę w Klubie „Wyborczej"

Co sobotę słuchacze  podcastu „Mistrzowie Słowa"  mogą się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej". Są to teksty pochodzące z magazynów:  „Wolna Sobota"„Duży Format"„Wysokie Obcasy"„Ale Historia"„Książki"  i  „Wyborcza Classic" . Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale również z wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej" czytają wybitne aktorki i wybitni aktorzy:  Bartosz BieleniaWojciech MalajkatJerzy RadziwiłowiczBorys SzycMaciej StuhrPiotr FronczewskiRoma GąsiorowskaArkadiusz JakubikMaria SewerynKarolina GruszkaMirosław ZbrojewiczJanusz ChabiorAndrzej ChyraMaja KomorowskaMagdalena PopławskaDaniel OlbrychskiKinga PreisKrystyna JandaAndrzej SewerynMaja OstaszewskaAndrzej GrabowskiMaria PeszekJerzy SchejbalAgata BuzekStanisław BrejdygantGrzegorz Damięcki , Magdalena Schejbal , Cezary Żak  i inni. 

Dołącz do Klubu „Wyborczej"

Członkinie i członkowie Klubu "Wyborczej" nie tylko mogą czytać wszystko, co piszemy, ale też mają bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM.

Dołącz do Klubu „Wyborczej", kupując najwyższy – klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie  Wyborcza.pl/prenumerata .

„Mistrzowie Słowa"  to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej". Od końca 2019 roku na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się  podcast „8:10" , w którym dziennikarze „Wyborczej" i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Dodatkowo co sobotę w ramach „8:10" publikujemy cotygodniowy cykl "Książki. Magazyn do Słuchania", w którym Michał Nogaś rozmawia z autorami książek. W serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci" i  podcasty „Wysokich Obcasów"  oraz podcast redakcji „Gazety Stołecznej" –  „Warszawa nadaje" .

Polecamy też serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronach  Kulturalnysklep.pl  i  Publio.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem