Nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo dbamy o ten wasz Kościół - rzekł z prawdziwą i nagłą pasją Suzin. - Myślałeś kiedyś, czemu tu nie postawiliśmy żadnej cerkwi? Po co nam cerkwie w Warszawie? Wystarczą nam w Moskwie i Petersburgu, my tu chcemy u was katolickich kościołów, im więcej, tym lepiej. I więcej żarliwych księży! - w 60. odcinku "Mistrzów Słowa" Cezary Żak czyta tekst Krzysztofa Vargi
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pociąg kolei petersburskiej wjechał na warszawski Dworzec Aleksandryjski z dziesięciominutowym opóźnieniem, co nie było złe, bo koleje na tych ziemiach od stulecia nie trzymały się rozkładów, a wielogodzinne spóźnienia, niekończące się przestanki w polach i na prowincjonalnych stacjach nikogo już specjalnie nie dziwiły. Pasażer, który zbierał się do wyjścia bez większego pośpiechu, jakby z ociąganiem, mógłby skorzystać z drogi powietrznej, ale bilety na samolot wykupywać trzeba było co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem, obostrzenia związane z bezpieczeństwem, konieczność przedstawienia dokumentów poświadczonych przez Komitet Śledczy Federacji – to wszystko zniechęcało do podróży lotniczych, a Wokulski musiał przyjechać do Warszawy gwałtownie – tak zaczyna się tekst Krzysztofa Vargi "Biznesy pana Stacha w nowej Warszawie", który w 60. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" czyta Cezary Żak. 

"Mistrzowie Słowa" co sobotę w Klubie „Wyborczej"

Co sobotę słuchacze podcastu „Mistrzowie Słowa" mogą się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej". Są to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota"„Duży Format"„Wysokie Obcasy"„Ale Historia"„Książki" i „Wyborcza Classic". Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale również z wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej" czytają wybitne aktorki i wybitni aktorzy: Bartosz BieleniaWojciech MalajkatJerzy RadziwiłowiczBorys SzycMaciej StuhrPiotr FronczewskiRoma GąsiorowskaArkadiusz JakubikMaria SewerynKarolina GruszkaMirosław ZbrojewiczJanusz ChabiorAndrzej ChyraMaja KomorowskaMagdalena PopławskaDaniel OlbrychskiKinga PreisKrystyna JandaAndrzej SewerynMaja OstaszewskaAndrzej GrabowskiMaria PeszekJerzy SchejbalAgata BuzekStanisław BrejdygantGrzegorz Damięcki i inni. 

Dołącz do Klubu „Wyborczej"

Członkinie i członkowie Klubu "Wyborczej" nie tylko mogą czytać wszystko, co piszemy, ale też mają bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM.

Dołącz do Klubu „Wyborczej", kupując najwyższy – klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata.

„Mistrzowie Słowa" to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej". Od końca 2019 roku na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10", w którym dziennikarze „Wyborczej" i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Dodatkowo co sobotę w ramach „8:10" publikujemy cotygodniowy cykl "Książki. Magazyn do słuchania", w którym Michał Nogaś rozmawia z autorami książek. W serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci" i podcasty „Wysokich Obcasów" oraz podcast redakcji „Gazety Stołecznej" – „Warszawa nadaje".

Polecamy też serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronach Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem