Zełenski odwiedza żołnierzy, chodzi po mieście, jest na wyciągniecie ręki, młody, wygadany. Nalany Putin siedzi w komnacie za sześciometrowym stołem - w 53. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" Andrzej Kłak czyta tekst Bartosza T. Wielińskiego "Kapitan Ukraina"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Odcinek pierwszy. Noc ze środy na czwartek 24 lutego, po północy.

Wołodymyr Zełenski stoi przed kamerą w garniturze, za nim mapa Ukrainy. – Próbowałem dziś dodzwonić się do prezydenta Rosji Władimira Putina. Odpowiedzią była cisza – rozpoczyna orędzie do obywateli Federacji Rosyjskiej. Zachód wszystkimi kanałami alarmował, że inwazja zacznie się lada chwila. Rosyjskie jednostki zajęły pozycje wyjściowe, podciągnięto artylerię, rozstawiono szpitale polowe. – Atakując, zobaczycie nie nasze plecy, ale nasze twarze – mówi Zełenski i wylicza Rosjanom, że ich propaganda kłamie. Że Ukraińców nie trzeba wyzwalać, bo są wolnymi ludźmi. Że Ukraińcy nie nienawidzą Rosjan, że chcą pokoju. Wygląda na desperata, który chwyta się ostatniej deski ratunku - tak zaczyna się tekst Bartosza T. Wielińskiego pt. "Kapitan Ukraina", który w 53. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" czyta Andrzej Kłak. 

"Mistrzowie Słowa" co sobotę w Klubie „Wyborczej"

Co sobotę słuchacze podcastu „Mistrzowie Słowa" mogą się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej". Są to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota"„Duży Format"„Wysokie Obcasy"„Ale Historia"„Książki" i „Wyborcza Classic". Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale również z wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej" czytają wybitne aktorki i wybitni aktorzy: Bartosz BieleniaWojciech MalajkatJerzy RadziwiłowiczBorys SzycMaciej StuhrPiotr FronczewskiRoma GąsiorowskaArkadiusz JakubikMaria SewerynKarolina GruszkaMirosław ZbrojewiczJanusz ChabiorAndrzej ChyraMaja KomorowskaMagdalena PopławskaDaniel OlbrychskiKinga PreisKrystyna JandaAndrzej SewerynMaja OstaszewskaAndrzej GrabowskiMaria Peszek i inni.

Dołącz do Klubu „Wyborczej"

Członkinie i członkowie Klubu mogą nie tylko czytać wszystko, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM.

Dołącz do Klubu „Wyborczej", kupując najwyższy – klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata.

„Mistrzowie Słowa" to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej". Od końca 2019 roku na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10", w którym dziennikarze „Wyborczej" i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Dodatkowo co sobotę w ramach „8:10" publikujemy cotygodniowy cykl "Książki. Magazyn do słuchania", w którym Michał Nogaś rozmawia z autorami książek. W serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci" i podcasty „Wysokich Obcasów" oraz podcast redakcji „Gazety Stołecznej" – „Warszawa nadaje".

Polecamy też serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronach Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem