Próba jest prosta.
Ty, który wiesz, gdzie go szukać, zaproś kogoś, kto nie wie, do Rzymu, do Galerii Borghese, Pałacu Barberinich, kościoła Świętego Augustyna czy Santa Maria del Popolo. Powiedz, żeby sam się rozejrzał po dziełach, i nie spuszczaj go z oczu. Na scenie, którą wybrałeś, kilku aktorów będzie miało bardziej popularne imiona: Tycjan, Rubens, Rafael. Ale to przed Caravaggiem twój gość się zatrzyma na dłużej, to jego widokówkę kupi przy wyjściu - tak zaczyna się tekst Jarosława Mikołajewskiego "Geniusz cudowny i przeklęty", który w 38. wydaniu podcastu „Mistrzowie Słowa" czyta Andrzej Seweryn. Tekst pochodzi z 2012 roku.
Co sobotę słuchacze podcastu „Mistrzowie Słowa" mogą się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej". Są to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota", „Duży Format", „Wysokie Obcasy", „Ale Historia", „Książki" i „Wyborcza Classic". Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale również z wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej" czytają wybitne aktorki i wybitni aktorzy: Bartosz Bielenia, Wojciech Malajkat, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Herman, Maria Seweryn, Karolina Gruszka, Mirosław Zbrojewicz, Janusz Chabior, Andrzej Chyra, Maja Komorowska, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Daniel Olbrychski, Kinga Preis, Krystyna Janda i inni.
Członkinie i członkowie Klubu mogą nie tylko czytać wszystko, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 roku!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM.
Dołącz do Klubu „Wyborczej", kupując najwyższy – klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata.
„Mistrzowie Słowa" to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej". Od końca 2019 roku na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10", w którym dziennikarze „Wyborczej" i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Dodatkowo co sobotę w ramach „8:10" publikujemy cotygodniowy cykl "Książki. Magazyn do słuchania", w którym Michał Nogaś rozmawia z autorami książek. W serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci" i podcasty „Wysokich Obcasów" oraz nasz nowy podcast redakcji „Gazety Stołecznej" – „Warszawa nadaje".
„Warszawa nadaje" to nowy podcast przygotowywany przez dziennikarzy "Gazety Stołecznej" i serwisu Warszawa.wyborcza.pl. To podcast o tym, jak żyje się w największym polskim mieście. Co się w nim teraz zmienia, co się udało, a co nie wyszło, co jest planowane. Z czego warszawiacy są dumni i o czym marzą. Jakiej Warszawy potrzebują. Wychodzimy w miasto z mikrofonem. Rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi w studiu. Każdy odcinek naszego podcastu składa się z trzech części, które mają swoje tytuły: „Z ulicy stolicy" (reporterski zapis z miejskiego spaceru), „Uderz w stołek" (wywiad z zaproszonym gościem) i „Warszawa ma głos" (miejski felieton). Warszawa nadaje w piątki co dwa tygodnie.
Polecamy też serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronie Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze