Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzień dobry. W dzisiejszym odcinku superprzygód chciałabym Cię, Droga Czytelniczko bądź Drogi Czytelniku, zachęcić do grzebania w śmietniku. Być może zawsze chciałaś/łeś to robić, ale coś Ci nie pozwalało. Być może nie wiesz nawet, że można. Jako że czasy sprzyjają różnorodności wszelkiego rodzaju, to dobry moment, żeby poszukać sobie nowego ekscytującego hobby, ponieważ ani nie da się za bardzo uprawiać turystyki zorganizowanej, ani do operetki pójść nie sposób. Czasem na Facebooku pada takie pytanie: CO CI W CZASACH PANDEMII POMOGŁO. Moja odpowiedź nieustająco brzmi “śmietniki” - tak zaczyna się tekst Małgorzaty Halber z "Wysokich Obcasów", który w jedenastym wydaniu podcastu "Mistrzowie Słowa" przeczyta aktorka Roma Gąsiorowska.

Zapraszamy do wysłuchania już jedenastego wydania "Mistrzów Słowa". Poprzednie teksty przeczytali dla klubowiczek i klubowiczów „Wyborczej”: Bartosz Bielenia, Wojciech Malajkat, Julia Wyszyńska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Zofia Wichłacz, Maciej Stuhr, Justyna Wasilewska, Artur Barciś i Piotr Fronczewski. Całego odcinka mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl, a fragmentu mogą wysłuchać wszyscy w podcaście „8:10”.

„Mistrzowie Słowa” co sobotę w Klubie „Wyborczej”

Co sobotę słuchacze nowego podcastu „Mistrzowie Słowa” będą mogli się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej”. Będą to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Ale Historia”, „Książki” i „Wyborcza Classic”. Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale też wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej” czytać będą wybitne aktorki i wybitni aktorzy. Premierowy odcinek „Mistrzów Słowa”, w którym Bartosz Bielenia przeczytał reportaż Grzegorza Szymanika, był dostępny dla wszystkich internautów na Wyborcza.pl w podcaście „8:10”. Kolejnych odcinków mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl na www.wyborcza.pl/mistrzowieslowa oraz subskrybenci TOK FM Premium.

Dołącz do Klubu „Wyborczej”

Członkinie i członkowie Klubu mogą nie tylko czytać wszystko, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. 

Dołącz do Klubu „Wyborczej”, kupując najwyższy – Klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata

„Mistrzowie Słowa” to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej”. Od końca 2019 r. na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10”, w którym dziennikarze „Wyborczej” i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Oprócz tego w serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci”, nowe odcinki „Radia Książki” i podcasty „Wysokich Obcasów”.

Przy okazji premiery nowego podcastu „Mistrzowie Słowa” zespół „Gazety Wyborczej” przypomina też i poleca serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronie Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.