Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poniedziałek 8 maja 1989 roku: PKP obiecuje, że w wagonach sypialnych nie powinno już zabraknąć szklanek, pościeli, koców, a nawet papieru toaletowego; Premier Rakowski notuje w swoim dzienniku: "Zaczynam czarno widzieć przyszłość"; Cytryny wymiotło ze sklepów, a sera białego nie można dostać już po 8 rano; Biuro Prezydialne Polskiej Akademii Nauk zaleca, aby w oficjalnej korespondencji używać zwrotu "pan", a nie "obywatel"; W weekend poprzedzający 8 maja celnicy zawrócili z granicy 2,5 tysiąca "pseudoturystów" - opowiada w tekście "Orgazm z przydziału. Oto dzień, w którym ukazaliśmy się po raz pierwszy" Piotr Lipiński. W dziesiątym wydaniu podcastu "Mistrzowie Słowa" Piotr Fronczewski czyta ten tekst z okazji 32. urodzin „Gazety Wyborczej". 

Zapraszamy do wysłuchania już dziesiątego wydania "Mistrzów Słowa". Poprzednie teksty przeczytali dla klubowiczek i klubowiczów „Wyborczej”: Bartosz Bielenia, Wojciech Malajkat, Julia Wyszyńska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Zofia Wichłacz, Maciej Stuhr, Justyna Wasilewska i Artur Barciś. Całego odcinka mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl, a fragmentu mogą wysłuchać wszyscy w podcaście „8:10”.

„Mistrzowie Słowa” co sobotę w Klubie „Wyborczej”

Co sobotę słuchacze nowego podcastu „Mistrzowie Słowa” będą mogli się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej”. Będą to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Ale Historia”, „Książki” i „Wyborcza Classic”. Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale też wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej” czytać będą wybitne aktorki i wybitni aktorzy. Premierowy odcinek „Mistrzów Słowa”, w którym Bartosz Bielenia przeczytał reportaż Grzegorza Szymanika, był dostępny dla wszystkich internautów na Wyborcza.pl w podcaście „8:10”. Kolejnych odcinków mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl na www.wyborcza.pl/mistrzowieslowa oraz subskrybenci TOK FM Premium.

Dołącz do Klubu „Wyborczej”

Członkinie i członkowie Klubu mogą nie tylko czytać wszystko, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. 

Dołącz do Klubu „Wyborczej”, kupując najwyższy – Klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata

„Mistrzowie Słowa” to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej”. Od końca 2019 r. na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10”, w którym dziennikarze „Wyborczej” i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Oprócz tego w serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci”, nowe odcinki „Radia Książki” i podcasty „Wysokich Obcasów”.

Przy okazji premiery nowego podcastu „Mistrzowie Słowa” zespół „Gazety Wyborczej” przypomina też i poleca serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronie Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.