Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Od kilku dni po mieście rozchodzą się pogłoski, że uchwalane będzie nowe prawo, które ograniczy przywileje stanu szlacheckiego i wielkich panów. Poprzedniego wieczoru stugębna plotka obiegła Warszawę: to zdarzyć się ma już nazajutrz. Na zamku od rana wre jak w ulu, we wszystkich salach, na gankach, w korytarzach prowadzących do fary kręci się mnóstwo rozgorączkowanych ludzi. Na sali, przed barierą marszałkowską, stoi ks. Józef Poniatowski. Obok księcia całkiem spora grupa ułanów. Pusty jeszcze tron otaczają oficerowie gwardii królewskiej" - tak zaczyna się reportaż z przeszłości Włodzimierza Kalickiego z "Dużego Formatu" pod tytułem "3 maja 1791", który w kolejnym wydaniu podcastu "Mistrzowie Słowa" czyta aktor Artur Barciś. 

Zapraszamy do wysłuchania już dziewiątego wydania "Mistrzów Słowa". Poprzednie teksty przeczytali dla klubowiczek i klubowiczów „Wyborczej”: Bartosz Bielenia, Wojciech Malajkat, Julia Wyszyńska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Zofia Wichłacz, Maciej Stuhr i Justyna Wasilewska. Całego odcinka mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl, a fragmentu mogą wysłuchać wszyscy w podcaście „8:10”

„Mistrzowie Słowa” co sobotę w Klubie „Wyborczej”

Co sobotę słuchacze nowego podcastu „Mistrzowie Słowa” będą mogli się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej”. Będą to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Ale Historia”, „Książki” i „Wyborcza Classic”. Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale też wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej” czytać będą wybitne aktorki i wybitni aktorzy. Premierowy odcinek „Mistrzów Słowa”, w którym Bartosz Bielenia przeczytał reportaż Grzegorza Szymanika, był dostępny dla wszystkich internautów na Wyborcza.pl w podcaście „8:10”. Kolejnych odcinków mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl na www.wyborcza.pl/mistrzowieslowa oraz subskrybenci TOK FM Premium.

Dołącz do Klubu „Wyborczej”

Członkinie i członkowie Klubu mogą nie tylko czytać wszystko, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. 

Dołącz do Klubu „Wyborczej”, kupując najwyższy – Klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata

„Mistrzowie Słowa” to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej”. Od końca 2019 r. na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10”, w którym dziennikarze „Wyborczej” i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Oprócz tego w serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci”, nowe odcinki „Radia Książki” i podcasty „Wysokich Obcasów”.

Przy okazji premiery nowego podcastu „Mistrzowie Słowa” zespół „Gazety Wyborczej” przypomina też i poleca serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronie Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.