Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus zachwiał naszym codziennym światem. Mierzymy się z nowymi wyzwaniami i oswajamy z niespotykanymi dotąd sytuacjami. To wydarzenie bez precedensu, trudne dla nas wszystkich. Zostajemy w domach, bo tak jest dla nas bezpieczniej, ale z utęsknieniem myślimy o aktywnościach, które dotąd mogliśmy podejmować i o koncertach, w których mogliśmy brać udział. Odwołano wszystkie wydarzenia, na które fani muzyki czekali od miesięcy. Brak możliwości bezpośredniego obcowania z muzyką jest dla wielu osób ciosem.

Odkrywaj nowe brzmienia

Spędzenie czasu w domu warto wykorzystać na odkrywanie nowej muzyki. Czerpać emocje z muzycznych brzmień można dzięki TIDAL, globalnej platformie muzyczno-rozrywkowej, dostępnej w 54 krajach. Serwis oferuje swoim użytkownikom nieograniczony dostęp do biblioteki zawierającej ponad 60 milionów utworów oraz 250 tysięcy plików wideo, w której każdy znajdzie interesujące dla siebie treści. Osoby korzystające z serwisu mają dostęp do tysięcy starannie wyselekcjonowanych playlist tworzonych przez redaktorów muzycznych i samych artystów, także z Polski. Swoje playlisty, włączając się do akcji pozostania w domu z powodu pandemii koronawirusa, stworzyli m.in. Gabi Drzewiecka, Travelicious, Piotr Bratosiewicz, Zosia Zborowska wspólnie z Andrzejem Wroną, Natalia Kusiak, Reni Jusis, Piotr Domagała czy Maria Winiarska. Playlist posłuchać można tutaj 

Baw się z dziećmi w domu 

W TIDAL można obejrzeć nie tylko teledyski, ale także filmy dokumentalne czy wywiady z artystami. Fani mają również dostęp do ekskluzywnych treści oraz podcastów. TIDAL przygotował też co nieco dla rodziców. Na platformie pojawiła się sekcja „Baw się z dziećmi”. Zgromadzono tu propozycje specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. To playlisty z zestawami piosenek, które zapewnią dawkę pozytywnej energii zarówno dzieciakom, jak i dorosłym. Posłuchać można playlisty ze znanymi polskimi piosenkami, jak „Kolorowy Wiatr” Edyty Górniak, „Marchewkowe Pole” Lady Pank czy „Puszek Okruszek” Natalii Kukulskiej. Ciekawą propozycją jest także zestaw z najpiękniejszymi bajkami muzycznymi z katalogu Polskich Nagrań. Znajdziemy tam aż 55 pozycji, które zapewnią ponad 12 godzin wspaniałej zabawy, m.in. „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” czy „Jaś i Małgosia”. Świetną zabawę zapewnią playlisty z polskimi hitami Disney’a czy utworami z „Pana Kleksa”, a do snu ukołyszą zestawy z kołysankami.

Oferta TIDAL zadowoli fanów dobrych brzmień w każdym wieku. Na wszystkich, którzy jeszcze nie odkryli serwisu, czeka wyjątkowa promocja. Za jedyne 4 złote za 4 miesiące można uzyskać dostęp do muzycznego świata TIDAL. Z promocji skorzystać można tutaj.

Muzyka pozwoli przetrwać trudny czas, w jakim znalazł się niemal cały świat, a serwis odkryć nowe muzyczne brzmienia. Najbardziej zagorzałym fanom muzyki, TIDAL pozwoli być na bieżąco z nowościami i da im namiastkę emocji, jakie doświadczali dotąd podczas koncertów na żywo.

Materiał PartneraMateriał Partnera TIDAL

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.