Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dawny frontman Myslovitz, kompozytor, wokalista, nie osiadł na laurach, nie odcina kuponów, po prostu poszedł własną drogą. I konsekwentnie ją realizuje. Dalej nagrywa płyty, już solo, a kilkanaście lat temu stworzył nowy festiwal z muzyką niezależną - OFF Festival, który od kilkunastu lat jest jednym z ważniejszych muzycznych przystanków na mapie Polski i Europy.

Z Myslovitz, jednym z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, przez 20 lat dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju.

W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka „Składam się z ciągłych powtórzeń". Pochodzą z niej single „Beksa", „Syreny" i „Czas Który Pozostał". Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. Kolejne nagranie artysty to płyta live „Koncert w NOSPR" (2017).

W marcu 2020 roku ukazał się jego drugi album, „Kundel", który promują single „Sportowe życie", „Bez końca" oraz „A miało być jak we śnie" z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya.

 

O swojej ostatniej płycie Rojek mówi:

- Dlaczego kundel? Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się, jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenianiem tego, co się ma i akceptację siebie takim, jakim się jest - bezwstydnie i odważnie.

Białystok New Pop Festival

W dniach 10-11 lipca 2021 po raz czwarty w pięknej scenerii Pałacu Branickich w Białymstoku na dziedzińcu pałacowym odbędzie się Białystok New Pop Festival. W programie jest 10 koncertów. Zagrają Organek, Paulina Przybysz i Baasch (pierwsze ogłoszenie artystów), Paweł Domagała, Baranovski, Muniek i Przyjaciele (drugie ogłoszenie), Margaret i Jan-Rapowanie (trzecie ogłoszenie) oraz Artur Rojek i Sokół (czwarte ogłoszenie).

Bilety dostępne na: Ebilet.plGoing.pl, Empikbilety.pl

Organizator: Agora SA

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.