Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Projekt Muniek i Przyjaciele to właśnie akustyczna, spokojniejsza odsłona frontmana jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych.

W koncertach towarzyszą mu: Cezariusz Kosman - gitara akustyczna - oraz Janek „Jahlove” Pęczak - gitara akustyczna.

Muniek i Przyjaciele wyruszyli w trasę jesienią roku 2018. Początkowo projekt ten miał być tylko chwilową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w nieco mniejszych, kameralnych salach. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia przekuł się w marcu br. w premierową płytę live - koncertowy album zespołu Muniek i Przyjaciele pt. „Na żywo i akustycznie 2018 - 2019”.

 

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak „King”, „I Love You”, „Bóg” czy „Apaszem Stasiek był”.

Muniek o swoim premierowym albumie mówi tak:

- Jest to dla mnie bardzo ważna płyta. Przez wiele lat unikałem nagrywania płyt akustycznych z różnych przyczyn. Po latach, kiedy już T.Love został zawieszony, doszedłem do wniosku, że warto by sobie pograć w czysto folkowej formule: wokal, 2 gitary, harmonijki. W latach 2018-19 przy okazji trasy koncertowej Muniek i Przyjaciele objechaliśmy Polskę kilkakrotnie, a nasz przyjaciel i realizator dźwięku Antek Sojka zarejestrował wiele tych koncertów na trasie. Na płytę składa się materiał, który właśnie wtedy został nagrany. Nie ma tu żadnego przypadku, nie ma tu żadnego oszustwa. Wszystko w 100 proc. jest na żywo, „jest jeden do jeden" - live. Jestem zadowolony z tej płyty, z jej ascetycznego charakteru i wyglądu, bo nie jest ona „przegadana” ani muzycznie, ani graficznie. Jeżeli jakiś kawałek jest dobry na samej gitarze, ma dobrą melodię i tekst ma jakiś przekaz, to nie są już potrzebne żadne ozdobniki. Mam nadzieję, że spotkamy się w tym roku gdzieś na żywo i akustycznie, a tymczasem możemy sobie płyty posłuchać w domu - mówi artysta.

Białystok New Pop Festival

W dniach 10-11 lipca 2021 po raz czwarty w pięknej scenerii pałacu Branickich w Białymstoku na dziedzińcu pałacowym odbędzie się Białystok New Pop Festival. Zagrają m.in.: Organek, Paulina Przybysz i Baasch (pierwsze ogłoszenie artystów), Paweł Domagała, Baranovski, Muniek i Przyjaciele (drugie ogłoszenie).

Bilety dostępne na: Ebilet, Going.pl, Empikbilety.pl

Organizator: Agora SA

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.