Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na stronie Facebookowej widzowie będą mogli zadawać pytania do panelistów polskiej oraz zagranicznych sesji wydarzenia. Przekażemy je moderatorom w imieniu publiczności zespół Boma. Całość zaczęła się o 7.00 rano.

Kto będzie w polskim studio szczytu Boma COVID-10? Polskie wirtualne studio rozpocznie przekaz w poniedziałek o godz. 17, dyskusja będzie trwała dwie godziny. Nosi wstępny tytuł: "Reinventing Our World - how to strenghten our products, schools, hospitals and society?" (Wymyślanie świata na nowo: jak wzmocnić nasze produkty, szkoły, szpitale i społeczeństwo?”).

GŁOS ZABIORĄ:

1. Agnieszka Gaczkowska, lekarz, koordynator badań klinicznych i ekspert ds. zdrowia publicznego Unii Europejskiej. Wcześniej pracowała jako teaching fellow w dziale Medicine and Neuroscience w Singularity University będącym częścią NASA Ames Research Park w Mountain View i była odpowiedzialna za projekty medyczne skupiające się na nowych technologiach.

2. Robert Mołdach, prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji, ekspert ochrony zdrowia i dialogu społecznego.

3. Kacper Nosarzewski, zajmujący się studiami nad przyszłością i partner w warszawskiej firmie konsultingowej 4CF, która w ubiegłym roku opracowała na zamówienie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju raport o scenariuszach przyszłości dla Polski na lata 2030-2050. Jeden ze scenariuszy oparty był na symulacji świata, przez który przeszła pandemia, zbierając żniwo setek milionów ofiar.

4. Audrey Scott i Dan Noll, którzy prowadzą jeden z najbardziej popularnych na świecie blogów podróżniczych.

5. Luca Mannucci, specjalista ds, inwestycji z bogatym doświadczeniem w zakresie inwestycji typu venture capital, obecnie pracujący dla włoskiej grupy Banca Sella Holding. Poprzednio w Media Digital Ventures (Barcelona) i JP Morgan (a Londynie i Mediolanie).

6. Aga Szóstek, specjalistka w dziedzinie user experience, zajmuje się projektowaniem doświadczeń i wsparciem strategicznym dla zespołów projektowych i działów innowacji.

7. Atish Gonsalves, technolog społeczny, przedsiębiorca, dyrektor ds. Globalnej innowacji w Humanitarian Leadership Academy z siedzibą w Londynie. Ma doświadczenie w programowaniu, sztucznej inteligencji i ich zastosowaniach edukacyjnych.

Jak wziąć udział w szczycie Boma COVID-19?

Live stream, czyli bezpośredni obraz konferencji, będzie dostępny w dwóch miejscach:

Na stronie WWW Boma Global.

Na stronie Facebooka lokalnych przedstawicieli Boma. W Polsce pod tym linkiem.  

Co ważne, na stronie facebookowej widzowie będą także mogli zadawać pytania do panelistów polskiej oraz zagranicznych sesji wydarzenia. Przekaże je moderatorom w imieniu publiczności zespół Boma.

Listę prelegentów - na bieżąco aktualizowaną - można sprawdzić na stronie Boma.

Całość konferencji odbywa się po angielsku, również polska sesja.

Gospodarzem całego szczytu jest międzynarodowa organizacja Boma, a w Polsce - Boma Poland w partnerstwie z Wyborcza.pl.

Boma to międzynarodowa organizacja założona w 2019 roku przez Larę Stein, twórczynię TEDx, której misją jest dzielenie się wiedzą na temat tego, jak możemy odpowiedzialnie współtworzyć przyszłość biznesową, społeczną, kulturalną, kreatywną, techniczną w obliczu rewolucji 4.0 i wyzwań ekonomicznych, klimatycznych i zdrowotnych zmieniającego się świata, nowych warunków życia i tego, jak funkcjonujemy. Boma działa już w dziesięciu krajach na świecie, w tym w Polsce. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.