Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotr „Rubens" Rubik od lat zasila składy zespołów najpopularniejszych polskich artystów (np. Darii Zawiałow), a jego gitarową muzykę można było usłyszeć w największych hitach ostatnich lat. Jest też współtwórcą wielu przebojów, jak „Złoto" Mroza.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Rubens

Podczas pandemii – gdy wstrzymano koncerty – zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Do momentu wypuszczenia debiutanckiego singla pt. „Wszystko OK?", który stał się jednym z największych przebojów 2022, w zasadzie nikt nie słyszał jednak wokalu Piotrka.

 

Swój pierwszy solowy koncert zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad 60-tysięczną publicznością jako support Dawida Podsiadły. Latem zagrał koncerty na festiwalach takich jak On Air, Męskie Granie czy Great September, a wiosną 2023 wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową promującą album „Piosenki, których nikt nie chciał".

Płyta zawiera 12 autorskich utworów.

Olsztyn Green Festival 2023

Wydarzenie nad jeziorem Ukiel zaplanowano w dniach 11-13 sierpnia 2023. Olsztyn Green Festival to 24 koncerty czołowych polskich artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu, ale nie brakuje zazwyczaj ukłonu organizatorów w stronę licznych sympatyków rodzimego hip-hopu czy muzyki elektro.

Stałym punktem programu są rozmowy z artystami, aktywistami i naukowcami o ratowaniu planety, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo zajęć rekreacyjnych. Są też strefy gastronomiczne z topowymi food truckami, przyjeżdżają też fashion trucki.

Organizatorzy i karnety

Organizatorem wydarzenia jest Agora SA i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie.

Wejściówki można nabyć przez: Goingapp.pl, eBilet.pl, Kicket.com, Biletomat.pl.

Patronat medialny: „Wyborcza" i serwis olsztyn.wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.