Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Swoją muzykę Rat Kru określają mianem… betonowej samby, porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie), jak i za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Rat Kru

Balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie. Jak mówią ich sympatycy, odpowiedzialny za muzykę, ukrywający się za maską szczura Rat One (wł. Witold Skrzypczak) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a Winogradzki Lew (wł. Paweł Horbowy) maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach.

Jarek Szubrycht w „Wyborczej" pisał: - Nie wiem, czy dzieciakom to się podoba, bo Rat Kru operują dźwiękiem i słowem bliskim raczej tej części publiczności, która młodzieżą była w słusznie minionym stuleciu.

 

Dzieciakiem już od dawna nie jestem, więc może dlatego doskonale się bawiłem na ich koncercie w czasie Re: Rzeszów Festival ’22. Jestem przekonany, że na Olsztyn Green Festival ’23 będzie równie dobry odbiór ich muzyki.

Olsztyn Green Festival 2023

Wydarzenie nad jeziorem Ukiel zaplanowano 11-13 sierpnia 2023 r.. Olsztyn Green Festival to 24 koncerty czołowych polskich artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu, ale nie brakuje zazwyczaj ukłonu organizatorów w stronę licznych sympatyków rodzimego hip-hopu czy muzyki elektro.

Stałym punktem programu są rozmowy z artystami, aktywistami i naukowcami o ratowaniu planety, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo zajęć rekreacyjnych. Są strefy gastronomiczne z topowymi food truckami, przyjeżdżają też fashion trucki.

Organizatorzy i karnety

Organizatorami wydarzenia są Agora SA i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie.

Wejściówki można nabyć poprzez: goingapp.pl, ebilet.pl, kicket.com, biletomat.pl.

Patronat medialny: „Wyborcza" i serwis Olsztyn.wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.