Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Duet Karaś/Rogucki pojawił się na polskim rynku muzycznym po tym, jak działalność zawiesiły formacje The Dumplings oraz Coma.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Karaś/Rogucki 

Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, do tego obaj tworzą muzykę.

Połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało jednak harmonijny efekt w postaci materiału „Ostatni bastion romantyzmu", który ujrzał światło z początkiem 2020 roku.

„Czułe kontyngenty" to drugi album pod szyldem tej formacji. Kuba Karaś, Piotr Rogucki, a także Wiki Jakubowska oraz Kamil Kryszak stworzyli 12 kompozycji, które ponownie mają przenieść słuchacza do świata życzliwości i nostalgii.

 

- Pod względem muzycznym „Czułe kontyngenty" to Karaś/Rogucki rozpoznawalny z pierwszego albumu – opowiadał Kuba Karaś. - Charakterystyczny bas i melodyjne riffy, okraszone synthami w sosie new romantic, romantic pop czy shoegaze. Jednak po naszych doświadczeniach koncertowych przeniosłem do produkcji więcej energii, gitar i żywych bębnów.

Olsztyn Green Festival 2023

Wydarzenie nad jeziorem Ukiel zaplanowano w dniach 11-13 sierpnia 2023. Olsztyn Green Festival to 24 koncerty czołowych polskich artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu, ale nie brakuje zazwyczaj ukłonu organizatorów w stronę licznych sympatyków rodzimego hip-hopu czy muzyki elektro.

Stałym punktem programu są rozmowy z artystami, aktywistami i naukowcami o ratowaniu planety, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo zajęć rekreacyjnych. Są strefy gastronomiczne z topowymi food truckami, przyjeżdżają też fashion trucki.

Organizatorzy i karnety

Organizatorem wydarzenia jest Agora SA i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie.

Wejściówki można nabyć poprzez: Goingapp.pl, eBilet.pl, Kicket.com, Biletomat.pl.

Patronat medialny: „Wyborcza" i serwis Olsztyn.wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.