Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W październiku ub.r. Brodka wydała pierwszy od 12 lat polskojęzyczny krążek pt. „Sadza".

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Brodka i "Sadza"

Przez dziennikarzy muzycznych „Wyborczej" płyta została uznana za Album Roku 2022. Za produkcję odpowiadał 1988, jeden z najbardziej doświadczonych producentów na rodzimej scenie hiphopowej, znany chociażby z duetu Syny.

- „Sadza" to płyta, która nie krzyczy. Ona mówi, szepcze wprost do ucha. Chcieliśmy skrócić dystans między nami a słuchaczami – opowiadała Monika Brodka na łamach „Wyborczej". - Chcieliśmy też, żeby płyta była jak najbardziej minimalistyczna, oszczędna, ale przy tym misternie utkana.

 

Przypomnijmy, że wokalistka jest siedmiokrotną laureatką Fryderyków. Ostatni zdobyła za Teledysk Roku 2022 („Game Change"). Występowała na wielu zagranicznych festiwalach, jak: SXSW, The Great Escape, Sziget oraz na scenach największych polskich festiwali.

Olsztyn Green Festival 2023

Wydarzenie nad jeziorem Ukiel zaplanowano w dniach 11-13 sierpnia 2023. Olsztyn Green Festival to 24 koncerty czołowych polskich artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu, ale nie brakuje zazwyczaj ukłonu organizatorów w stronę licznych sympatyków rodzimego hip-hopu czy muzyki elektro.

Stałym punktem programu są rozmowy z artystami, aktywistami i naukowcami o ratowaniu planety, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo zajęć rekreacyjnych. Są strefy gastronomiczne z topowymi food truckami, przyjeżdżają też fashion trucki.

Organizatorzy i karnety

Organizatorem wydarzenia jest Agora SA i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie.

Wejściówki można nabyć poprzez: Goingapp.pl, eBilet.pl, Kicket.com, Biletomat.pl.

Patronat medialny: „Wyborcza" i serwis Olsztyn.wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.