Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katarzyna Nosowska ceniona jest za swoją wrażliwość i twórczość już od czasów zespołu Hey.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Nosowska

Eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając komiczną buzię, mówi o życiu, celebrytach czy modach. Cykl jej krótkich filmów pt. „A ja żem jej powiedziała…" stał się inspiracją do książki, która stała się bestsellerem roku 2018.

Ale na polu muzycznym artystka również nie próżnuje. Jesienią 2018 r. ukazał się jej kolejny solowy album pt. „Basta", który szybko pokrył się złotem. Tym razem za produkcję odpowiadał Michał „Fox" Król, którego mocnymi beatami aż tętni ten krążek. To zbiór jedenastu, osobistych w warstwie tekstowej, utworów.

 

W minionym roku Nosowska otrzymała od „Polityki" tytuł Kreatora Kultury – przyznawany jest twórcom mającym wybitny wkład w polską kulturę. W przeszłości otrzymywali go m.in. Olga Tokarczuk, Tadeusz Różewicz, Andrzej Wajda i Krystyna Janda.

Olsztyn Green Festival 2023

Wydarzenie nad jeziorem Ukiel zaplanowano na 11-13 sierpnia 2023. Olsztyn Green Festival to 24 koncerty czołowych polskich artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu, ale nie brakuje zazwyczaj ukłonu organizatorów w stronę licznych sympatyków rodzimego hip-hopu czy muzyki elektro.

Stałym punktem programu są rozmowy z artystami, aktywistami i naukowcami o ratowaniu planety, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo zajęć rekreacyjnych. Są też strefy gastronomiczne z topowymi food truckami, przyjeżdżają też fashion trucki.

Organizatorzy i karnety

Organizatorem wydarzenia jest Agora SA i Wyborcza.pl. Współorganizatorem - Urząd Miasta w Olsztynie.

Wejściówki można nabyć poprzez: goingapp.pl, ebilet.pl, kicket.com, biletomat.pl.

Patronat medialny: „Wyborcza" i serwis olsztyn.wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.