Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Patrick The Pan

O ludziach takich jak on Amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego cztery do tej pory wydane albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność.

Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, takich jak Open'er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej ze swoich piosenek śpiewa "od techno wolę ciszę i jazz", uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadłą.

 

Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z: Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kaminskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak.

25 czerwca 2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. "Miło wszystko". Płyta została świetnie przyjęta przez dziennikarzy i publiczność, a promujące ją single są chętnie grane przez radiostacje w całym kraju. Płyta przyniosła Patrickowi również nominacje do nagród takich jak Odkrycia Empiku 2021 czy Piątka ASZDziennika.

Patrickowi na scenie towarzyszy zespół w składzie: Adam Stępniowski (perkusja, sampler), Wawrzyniec Topa (Bass, syntezator bassowy) i Kuba Duda (gitara elektryczna).

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in.: Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek, Vito Bambino, Ralph Kaminski, Igo, Zdechły Osa, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, Ania Karwan, czy Maria Peszek.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl, goingapp.pl oraz empikbilety.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.