Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Igo pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 roku wraz z grupą przyjaciół założył rockowy zespół Clock Machine.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Igo przekracza muzyczne granice

Mimo swoich rockowych predyspozycji wokalista nie zamyka się wyłącznie w tym gatunku. Szerszej publiczności dał się też poznać jako połowa elektronicznego duetu Bass Astral x Igo.

Ze wspomnianymi zespołami nagrał dotychczas siedem płyt, a jego dyskografię zamyka wydany w sierpniu 2021 roku album "Satellite". W 2019 roku Igor został, obok Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego i Organka, członkiem Orkiestry Męskiego Grania. Rok później również zasilił jej skład, tym razem z Darią Zawiałow i Błażejem Królem.

Igo wystąpił już na takich festiwalach jak Open’er Festival, Krakow Live Festival, Przystanek Woodstock, OFF Festival czy Audioriver. Współpracował m.in. z Sokołem, Miuoshem czy Sistars. Aktualnie pracuje nad swoją pierwszą solową płytą, którą zapowiada wydany na początku roku singiel "Helena".

 

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in.: Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek, Vito Bambino, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, Ania Karwan czy Maria Peszek.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl, goingapp.pl oraz empikbilety.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.