Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zdechły Osa to twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Zdechły Osa

Jak żaden inny potrafi ująć przećpanego, depresyjnego ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki. Na koncertach jego fani kręcą młyn pod sceną jak na hardcore’owych gigach.

 

- Młodzież pokocha go za dezynwolturę, modny mariaż brutalności z wrażliwością, za nawiązania do nowego rapu i język, którym mówią na co dzień. Starzy – mam na myśli pokolenie czterdziestolatków – rozpoznają w muzyce Zdechłego Osy echa własnych fascynacji z czasów, kiedy z wielkim hukiem (bo chyba nie da się inaczej) wchodzili w dorosłość – pisał o tym artyście Jarek Szubrycht na łamach „Wyborczej".

I dodaje: - Jest oryginalny nie dlatego, że na [oficjalnym debiutanckim albumie] "Sprzedałem dupe" wymyślił proch, ale dlatego, że nie umie lub nie chce zdecydować się na stylistyczną jednorodność, nie podpisuje lojalki z konkretnym muzycznym nurtem i środowiskiem.

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in.: Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek, Vito Bambino, Ralph Kaminski, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder, Ania Karwan czy Maria Peszek.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl, goingapp.pl oraz empikbilety.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.