Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Julia Wieniawa popularność zyskała dzięki roli Pauliny w serialu „Rodzinka.pl", a jej debiutem muzycznym był utwór „Na zawsze" z 2016 roku, który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3".

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Julia Wieniawa i pierwsza płyta

Kolejne single – „Oddycham", podwójnie platynowy „Nie muszę", ballada „SMRC" – podbiły serca wielu fanów.

W 2021 roku artystka zdecydowała się na muzyczną kolaborację z Maciejem Musiałowskim w lirycznym utworze „Zabierz tę miłość", miała też gościnny udział w projekcie Karaś/Rogucki w piosence „Bezpieczny lot", a także nagrała z duetem Kacperczyk utwór „Sebiksy".

Obecnie Julia kończy pracę nad swoją debiutancką płytą. Do współpracy zaprosiła doświadczonych producentów muzycznych, m.in. wspomnianego Kubę Karasia.

W internecie można już usłyszeć kilka singli zapowiadających płytę. Takie utwory jak „Rozkosz" czy jej interpretacja utworu „Nie mam dla ciebie miłości" zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy.

 

Pełen materiał z debiutanckiej płyty Julii Wieniawy słuchacze mają usłyszeć w czerwcu.

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in.: Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek, Vito Bambino, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder, Ania Karwan czy Maria Peszek.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl, goingapp.pl oraz empikbilety.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.