Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Vito Bambino, a właściwie Mateusz Dopieralski, to muzyk, który od lat mieszka w Leverkusen w Niemczech.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Vito Bambino

Urodził się w 1988 r. w Katowicach. Gdy miał dwa lata, jego rodzice postanowili ułożyć sobie życie na nowo za zachodnią granicą. Mieszka tam do dziś, ale nie nazywa siebie Polakiem, Niemcem czy Ślązakiem. Mówi o sobie: "Jestem Europejczykiem".

Vito stał się rozpoznawalny dzięki Bitaminie, zespołowi, który tworzy wraz z Piotrem Sibińskim i Amarem Ziembińskim. W 2020 r. nagrał solowy album pt. „Poczekalnia", w którym wrócił do spowitych melancholią czasów beztroskich wakacji, pitej hektolitrami lemoniady i ciągłego wrażenia, że wszystko jeszcze przed nami, a lato nigdy się nie kończy. Czas jednak biegnie nieubłaganie. Zmienia się spojrzenie na życie, priorytety. Zaczyna się dorosłe życie. Przygody z dzieciństwa i lat młodości stają się przyjemnymi wspomnieniami, część przyjaciół znika z bliskiego kręgu. Mamy wciąż niezrealizowane marzenia, ale i coraz więcej obowiązków. Czy jednak musimy rezygnować z tych marzeń? Vito Bambino i jego „Poczekalnia" szukają na to pytanie odpowiedzi.

 

Olsztyn Green Festival

W dniach 12-14 sierpnia na terenie Centrum Rekreacyjno Sportowego "Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także: Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Ania Karwan, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek, Vito Bambino, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder, Zalia czy Kasia Lins.

Będą też tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: Ebilet.pl, Goingapp.pl oraz Empikbilety.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.