Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Artur Rojek, doskonale znany wokalista, kompozytor i autor tekstów.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Artur Rojek

Przez 20 lat lider Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce. Jak mówią ludzie z branży, tym projektem dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju.

Solowa, debiutancka płyta Artura Rojka pt. „Składam się z ciągłych powtórzeń" ukazała się w 2014 r. Pochodzą z niej single „Beksa", „Syreny" i „Czas, który pozostał". Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku.

W marcu 2020 r. ukazał się jego drugi album, pt. „Kundel", który promują single „Sportowe życie", „Bez końca" oraz „A miało być jak we śnie", z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya.

 

Rojek pracował nad „Kundlem" z kompozytorem i producentem Bartoszem Dziedzicem oraz autorem tekstów Radkiem Łukasiewiczem (Bisz/Radex, Pustki). Jak pisał Łukasz Kamiński w „Wyborczej", poprzeczka była zawieszona wysoko – artysta mierzył się nie tu nie tylko ze świetnym poprzednikiem („Składam się z ciągłych powtórzeń"), ale też rosnącą niecierpliwością fanów, dla których sześć lat przerwy pomiędzy płytami to jednak trochę za długo. Czekać było jednak warto.

Przypomnijmy na koniec, że Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu, W 2013 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także: Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Fisz Emade Tworzywo, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder, Zalia i Kasia Lins.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl oraz goingapp.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festivalu jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem – miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.