Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zalia, czyli Julia Zarzecka, to dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Zalia

Fascynują ją soul i r'n'b, a w jej głośnikach często rozbrzmiewają Mahalia, Ella Mai czy Jorja Smith. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie/lofi oraz jazzu.

 

– Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności – mówią zwolennicy jej talentu. – Wchodząc do jej świata, znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym przy ruchliwej ulicy, na wieczornym jam session pełnym artystów.

Na co dzień wokalistka studiuje Vocal Performance and Songwriting na BIMM w Londynie.

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS „Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in. Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Mrozu, Baranovski, Natalia Szroeder i Kasia Lins.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: Ebilet.pl oraz Goingapp.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.