Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kaśka Sochacka to jedna z najciekawszych artystek młodego pokolenia.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Kaśka Sochacka

Jak pisał Łukasz Kamiński w „Wyborczej", choć Sochacka na muzykę była właściwie skazana – pod czujnym okiem mamy udzielała się w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kroczyckiej – to sukces wypracowała sobie sama. Próbowała swoich sił w programach wyłapujących talenty. Tam poznała Pawła Jóźwickiego, szefa Jazzboy Records, domu wydawniczego Ani Dąbrowskiej i Korteza.

Pod ich skrzydłami wydała w marcu ub.r. debiutancką płytę „Ciche dni".

 

To krążek, w którym możemy posłuchać o związku, ale i o kryzysach, oraz walce z samym sobą. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę.

Kto nie może już doczekać się jej występu, powinien rozważyć wizytę 14 lutego (godz. 20) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Kaśka obiecuje w walentynki zaprezentować także materiał z najnowszego albumu „Ministory", który ukazał się w listopadzie 2021. Na scenie artystce towarzyszyć mają Lesław Matecki (gitara), Andrzej Rajski (perkusja), Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe) oraz Magdalena Laskowska (skrzypce), która gościnnie dołącza do składu zespołu. Wstęp od 79 zł do 99 zł.

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS „Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in. Daria Zawiałow, Mrozu, Baranovski i Kasia Lins.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: Ebilet.pl oraz Goingapp.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.