Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojciech Baranowski znany był m.in. z występów z grupą XxanaxX. Na początku 2018 roku zaczął pisać jednak swoją własną historię, jako Baranovski.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Baranovski

Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie kilka radiowych hitów i nominację do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku. Jak mówią jego sympatycy, jeśli dodać do tego platynową płytę za piosenkę „Luźno" i podwójnie platynową za „Czułe miejsce", to można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W ub. roku triumfy święcił kolejny singiel Baranovskiego pt. „Lubię być z nią".

 

Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju.

W październiku, dwa lata od premiery debiutanckiego „Zbioru", ukazała się druga płyta wokalisty, pt. „Baranovski 2".

Olsztyn Green Festival 2022

W dniach 12-14 sierpnia na terenie CRS „Ukiel" w Olsztynie (ul. Kapitańska) wystąpią także m.in. Daria Zawiałow, Mrozu i Kasia Lins.

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: Ebilet.pl oraz Goingapp.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.