Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jan Serce został założony w połowie 2018 r. przez kompozytora i producenta Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego, który odpowiada za wokal i teksty.

Jan Serce

Zainspirowani elektroniką i brzmieniami lo-fi we wrześniu 2018 r. rozpoczęli nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL, znany z projektów Rasmentalism i Flirtini. Produkcją albumu zajął się Michał Sarapata z Sarapata Sound Workers.

3 października 2019 r. ukazał się debiutancki album „Nie będę tańczył” wydany przez wytwórnię Asfalt Records.

 

Zespół ma za sobą występy w ramach międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, H&M Loves Music w Warszawie, Ars Latrans w Krakowie i Męskim Graniu 2019 w Żywcu.

Premierze płyty towarzyszyły ciepło przyjęte występy grupy jako oficjalnego supportu na trasie zespołu Clock Machine oraz Bass Astral x Igo.

Olsztyn Green Festival 2021: kto zagra

Olsztyn Green Festival 2021 planowany jest w dniach 13-15 sierpnia. Zielony festiwal potrwa więc trzy dni, podczas których odbędzie się ponad 20 koncertów. Na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie wystąpią także: Brodka, sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Ørganek, Pezet, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni, Muniek i Przyjaciele, Miuosh, Margaret, Arek Kłusowski, Kirszenbaum, Misia Furtak, Sorry Boys, Shyness!, Bartek Królik i Błażej Król.

Olsztyn Green FestivalOlsztyn Green Festival Fot. Arkadiusz Stankiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: eBilet.pl, Empikbilety.pl, Goingapp.pl. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.