Czytelnicy wspierają Hannę Machińską.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Co chcielibyście powiedzieć dr Hannie Machińskiej? - zapytał Waldemar Paś w tekście o aferze z odwołaniem jej wykładu na Uniwersytecie Warszawskim. (Na szczęście wykład jednak się odbędzie). 

Pokazała pani, jak bronić praw człowieka

Szanowna Pani Rzecznik,

Pokazała Pani (jako jedyny przedstawiciel urzędu polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich), jak naprawdę należy bronić praw człowieka i obywatela, które dla obecnej władzy są tylko pustym dźwiękiem. Obawiam się, że dla urzędującego teraz w Polsce rzecznika również.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że Rosja i podobne jej kraje też posiadają "urzędy" o podobnej nazwie. Niestety, tylko nazwie.

Łączę wyrazy szacunku

Jacek Fąfara

Mury runą

Mury... runą! Muszą runąć dzięki takim osobom jak Pani! PiS jest dziejowym nieszczęściem dla Polski! Jedyne, co ujawnił, to małość takich m.in. indywiduów jak rektor UW czy obecny Rzecznik Praw Obywatelskich! Wiele serdeczności dla Pani.

Ewa z Krakowa (emerytka)

Jest pani moją bohaterką

Szanowna Pani dr Machińska,

pracowałam 35 lat na najstarszym uniwersytecie w Bawarii, w którym m.in. Roentgen odkrył promienie rentgenowskie i sześciu innych noblistów.

Dzięki tej pracy mogłam w miarę moich możliwości w różny sposób pomagać moim rodakom i Polsce (na początek w stanie wojennym wysyłając co tydzień paczki). Po 1991 r. namawiałam studentów do odwiedzenia Polski, sama poświęcałam urlopy, aby dla pracowników uniwersytetu być przewodnikiem po Polsce. Wielu tych byłych studentów pełni teraz ważne stanowiska w Niemczech i wiem, że są sympatykami Polski.

Jak bardzo dumna byłam, że mogę pokazywać im zmieniającą się Polskę, szczególnie za czasów PO-PSL, tak bardzo się wstydzę teraz za Kaczyńskiego, Ziobrę, Morawieckiego, Czarnka, Przyłębską, Pawłowicz, funkcjonariuszy z TVP i wielu, wielu innych oportunistów. Powiem szczerze: teraz tylko cicho przyznaje się, że jestem Polką.

Jest Pani moją bohaterką i wzorem do naśladowania.

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy dużego uznania, podziwu i szacunku. Życzę Pani dużo zdrowia i siły w walce z szerzącym się złem politycznym w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie

Danuta Nowak

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pani Machińska niestety zaangażowała się w podejmowane przez ekstremistów działania na rzecz otwarcia granicy z Białorusią. Uważam, że powinna zostać odwołana znacznie wcześniej mimo niewątpliwych zasług w innych obszarach.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4