"Za cztery lata kolejna szansa. Trzeba tylko więcej pieniędzy skierować na football młodzieżowy, a nie na TVP czy Rydzyka. 'Alleluja i do przodu', taka powinna być nasza taktyka na następnych mistrzostwach" - pisze czytelnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowa religia

Mamy kolejne 22. Mistrzostwa Świata w footballu, w Katarze, które potwierdzają tezę, iż piłka nożna to nowa religia dla współczesnego świata. Kościoły różnych religii pustoszeją, a stadiony piłkarskie na całym świecie wypełnione są wyznawcami piłki nożnej.

Jakże piękne są to zmiany. W walce o najwyższe trofea wchodzą do gry kraje arabskie, Azjaci i Afryka. Obecne mistrzostwa są tego najlepszym przykładem. My możemy tylko podziękować Arabom, że strzelili jedną bramkę Meksykowi, dzięki czemu dotarliśmy do 1/8 rozgrywek.

Naszym bohaterem jest bez wątpienia Wojtek Szczęsny, który obronił dwa rzuty karne. Mecz Polska - Francja pokazał jednak nasze miejsce w szeregu. Trzema zawodnikami nie dało się wygrać z Francuzami. Mam tu na myśli Szczęsnego, Zielińskiego i Lewego.

Potrzebny jest wyrównany zespół i trener, który nie boi się otwartej, odważnej gry. Michniewicz to kunktator o wątpliwej moralnej reputacji. Taktyka na Meksyk i Argentynę okazała się naszą porażką. Mając najlepszego łowcę bramek na świecie, nie można nastawiać zespołu na grę defensywną, a potencjał naszego zespołu był większy. Pokazały to mecze z Arabią i Francją.

Sam Lewandowski z przodu nie mógł rozstrzygać meczy na naszą korzyść. Jego ewentualne wsparcie, czyli Grosicki, Milik, Piątek czy Świderski grzali ławę. Przy ofensywnej taktyce mogliśmy spokojnie zająć pierwsze miejsce w grupie i po pokonaniu Australii zameldować się w ćwierćfinale.

Za cztery lata kolejna szansa. Trzeba tylko więcej pieniędzy skierować na football młodzieżowy, a nie na TVP czy Rydzyka. Alleluja i do przodu, taka powinna być nasza taktyka na następnych mistrzostwach.

Waldemar Szydłowski, Gdańsk

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Religią jest od dawna. Czyli maszynką do robienia gigantycznych pieniędzy i mechanizmem zapewniania sobie bezkarnosci, a także źródłem łatwego do kupienia elektoratu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ale muzułmańska czy katolicka? Zresztą nieważne, każda religia jest dla przegrywów i desperatów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Za cztery lata /następna szansa na blamaż/ i tak pasą się na naiwnych kolejne pokolenia leśnych dziadów. Ale takiego skoczka jak Lewandowski na trawie jeszcze nie mieliśmy...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0