Jest bardzo wiele relacji dorosłych już teraz osób, które w konfesjonale były molestowane seksualnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dobrze, że aktywista społeczny, performer i pisarz Rafał Betlejewski zainicjował akcję społeczną i zbiera podpisy pod petycją domagającą się ustawowego zakazu spowiedzi dzieci i młodzieży do lat 16.

Jest bardzo dużo relacji dorosłych już teraz osób, które w konfesjonale były molestowane seksualnie. Pamiętają, kiedy to podniecony ksiądz spowiednik zadawał pytania typu: "czy dotykałeś(-łaś) się tam?", "czy się onanizujesz?", "czy miałeś(-łaś) nieskromne myśli?", "czy bawisz się swoim ptaszkiem?", "czułaś się mokra tam na dole?".

Ostatnio Jacek Dehnel pisał, że gdyby takie pytania zadawał dzieciom jakiś inny facet, to rodzice od razu wezwaliby policję.

Czytelnik

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  nawwet jesli ktoś jest wierzący to musi być kompletnym idiotą ,żeby spowiadać się jakiemuś gościowi w konfesjonale
  spowiedzi nie wymyślił Jezus tylko panowie w czarnych sukienkach wcale nie tak dawno temu
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Z powodu instytucji spowiedzi kosciól i jego pracownicy maja nad swoimi owieczkami wiecej kontroli niz jakiekolwiek "sluzby", wliczajac w to KGB.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Doświadczyłem tego samego. Do kościoła nie chodzę ponad 30 lat i w-kuria mnie ze nadal za pośrednictwem budżetu muszę utrzymać tych obleśnych zboków w sutannach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0