Wyraziste cytaty z dedykacją prezesowi PiS i opozycji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Może jednak warto słuchać mądrych ludzi

Należę do grupy Polaków określanych przez Emerytowanego Zbawcę Ojczyzny jako „nierozgarnięty", dlatego pozwolę sobie przypomnieć czytelnikom "GW" wypowiedzi mądrzejszych ode mnie.

- Boję się małych ludzi, nieutalentowanych i niezdolnych. Nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są przygotowani, w tych małych ludziach rodzi się nikczemność.

Gustaw Holoubek

- Za każdym razem, gdy jakiś kraj zbliża się do autorytaryzmu, degraduje siebie i swoich obywateli. Dla mnie to oznaka strachu i słabości, choć nie zapominam, że bycie człowiekiem to także strach i słabość.

David Camus, wnuk Alberta Camus

- Wielu urzędników państwa, łącznie z ministrami, to idioci. Nie wątpią, nie zadają pytań, nie myślą samodzielnie. Zastępy cymbałów są znaczne, a szkody, jakie obecnie czynią w Polsce - spore. Kult Jarosława Kaczyńskiego nie jest w istocie kultem, lecz zastanawiającym posłuszeństwem ludzi trzeciorzędnych wobec lidera.

Prof. Marcin Król

- W tej chwili nasze prawa wolności i działalność państwa regulowane są prawem, które nieustannie mutuje niczym wirus. Nie mamy stanu nadzwyczajnego. Mamy coś znacznie gorszego: chaos.

Ewa Siedlecka

- To władza, która jest głupia, prymitywna i kompletnie nieczuła na sztukę. Na pewno taka władza rządzi obecnie w Polsce - pozbawiona gustu i możliwości rozróżnienia jakości. Artyści zawsze byli solą w oku polityków, bo mają jeden teren, którego politycy im zazdroszczą, to jest teren wolności.

Jan Peszek

- Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu.

Papież Franciszek

- Człowiek, który na własnym narodzie odreagowuje osobiste kompleksy i mści się za to, że Bóg go stworzył takim, jak jest. Jeden mistrz ludzkich małości potrafi sterroryzować pół narodu. Wyzwala przy tym najgorsze instynkty, stymuluje to, co jest najciemniejsze: fobie i nienawiść. To siewca lęku i wzgardy. Nieustannie burzy i niszczy.

Andrzej Stasiuk

- Demokracja jest silna poparciem obywateli. Może upaść, gdy zabraknie ich zgody co do podstawowych reguł demokracji. Jarosław Kaczyński żywi się konfliktami, ale jak ognia boi się zjednoczonej i obywatelskiej opozycji.

Prof. Karol Modzelewski

cytaty wybrał:

Nierozgarnięty Wawa z Żoliborza

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Świetne!
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Bardzo celny dobór cytatów.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Mam nadzieje ze opozycja wezmie sobie do serca ostatni wpis i sie zjednoczy do wyborow.I Kaczynski odejdzie w niebyt histori na zawsze jako maly zgryzliwy szkodnik ktory zrujnowal Polske.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Sztraśnie Go atakójom. Obrazi siem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0