Można i chyba należy codziennie przypominać czytelnikom i opinii publicznej, jak wielkie straty ponosimy dzień w dzień, jaki jest bieżący stan zadłużenia i co za te pieniądze można by wybudować, kupić czy komuś pomóc. Powiecie, że to populistyczne, ale tak właśnie należy docierać do ludzi atakowanych codziennie przez populistów z tamtej strony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jestem przekonany, że gdyby PO naraziła skarb państwa na jakiekolwiek kary, będąc u władzy, to bracia Karnowscy, Sakiewicz i pozostałe media tamtej strony codziennie epatowałyby opinię publiczną, przeliczając każdy milion euro na złote, wyliczając, co za to można by wybudować, ile drogich lekarstw kupić i codziennie podając aktualny stan zadłużenia.

Natomiast "Wyborcza" na ten temat milczy, jedynie od czasu do czasu w felietonach wspomina się o rosnącym długu i jego rozmiarach.

A przecież można i chyba należy codziennie przypominać czytelnikom i opinii publicznej, jak wielkie straty ponosimy dzień w dzień, jaki jest bieżący stan zadłużenia i co za te pieniądze można by wybudować, kupić czy komuś pomóc. Powiecie, że to populistyczne, ale tak właśnie należy docierać do ludzi atakowanych codziennie przez populistów z tamtej strony.

Poza tym, mówiąc o przyczynach, dla których płacimy te wielkie kary i tracimy olbrzymie fundusze, należy podkreślać, że to cena za to, żeby Kaczyński, Ziobro, Sasin, Morawiecki i pozostali mogli mieć swoich sędziów, na których wyroki mogliby wpływać tak jak Putin na swoich. To o wiele czytelniejszy i zrozumiały dla ludzi przekaz niż narracja o zamachu na praworządność.

Pozdrawiam

Kazimierz

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ziobro powinien zaplacic swoim majatkiem
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Myślę, że licznik pod napisem "Wyborcza" to wcale nie jest zły pomysł. Wolę to niż "pasek".
  już oceniałe(a)ś
  5
  0