W tak wielkich inwestycjach nikt nie zweryfikuje, ile setek tysięcy ton kamieni, piasku, żwiru czy stali użyto. No to będzie się czym dzielić. Czytelnicy o pomyśle drogi wodnej E-40.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Droga wodna E-40 może zniszczyć ponad 55 tys. km kw. najcenniejszych przyrodniczo terenów w trzech krajach, zagrozić przynajmniej 15 chronionym gatunkom roślin i zwierząt, a także doprowadzić do zwiększonej emisji dwutlenku węgla. Czy się opłaca? Wątpliwe. Ale Polska ją wspiera.

Wasze komentarze

Chodzi o stanowiska i kasę

nika2021: Tu nie chodzi o zbudowanie czegokolwiek. Chodzi o to, by budować, to znaczy stworzyć setki ekstra płatnych stanowisk dla ludzi PiS, podobnie jak pilnujący łączki dla CPK.

miroman1410: Najważniejsze jest powołanie spółki z dobrymi synekurami dla swoich.  Założenia nie muszą się zmaterializować.

sittaeu: Im nie chodzi o to, żeby cokolwiek wybudować. Chodzi o to, aby rozpocząć inwestycję, powołać dziesiątki spółek, komitetów, komisji i z nich ciągnąć kasę.

Wojcieszka: Normalnie bym powiedział „spoko, nie mają kasy, mrzonki", ale już udowodnili z Ostrołęką, Baranowem i Mierzeją Wiślaną, że potrafią przepalić każdą ilość pieniędzy... pewnie to jest ta słodka tajemnica, skąd im przybyło 60 milionerów.

zabicdrozda59: Osoby, które promują tego typu inwestycje to cyniczni pragmatycy, którzy idą z prądem by czerpać osobiste korzyści. W tak wielkich inwestycjach nikt nie zweryfikuje ile setek tysięcy ton kamieni, piasku, żwiru czy stali użyto. No to będzie się czym dzielić. Furda, że zapłacą za to młodsze pokolenia.

Wraca późny Gierek

Piesbardzocywil: Jestem w takim wieku, że pamiętam plany programu „Wisła" za późnego Gierka. Pamiętam również, jak program został oceniony przez Polaków: „Pogłębiać dno i trzymać się koryta". Lata minęły, a program aktualny.

maszynista_orzechowski: "Postęp Techniczny", " Innowacja" to tygodnik epoki Gierka propagujące 50 lat temu podobne pomysły. Kaczyński i cały zakon PC mają to za biblię małego ekonomisty.

migrand: Miejmy nadzieję, że skończy się to tak, jak z gigantyczną Germanią Hitlera: zanim zaczął realizować, Niemcy padły, a Hitler dokonał żywota. Nie potrafię tego inaczej wyrazić, bo brak już słów do dezaprobaty dla PiS-u. Zamiast tego trzeba budować ekologiczne linie kolejowe i przerzucić na nie transport ludzi i towarów.

SuwerennySeweryn: To coś na kształt radzieckich pomysłów odwrócenia biegu syberyjskich rzek.

deathofmankind: Na PiS w tej sprawie nie ma co liczyć, natomiast trzeba uczciwie zauważyć, że „tak" dla tej inwestycji powiedział jeszcze rząd pani Kopacz. Oczekuję jasnego stanowiska PO, Zielonych, Hołowni i innych partii opozycyjnych w sprawie definitywnego ubicia tego projektu. I nie ukrywam, że wpłynie ono na moją decyzję wyborczą.

mdosa: Realizacja tej inwestycji to zbrodnia! Międzynarodowa zbrodnia. Wszelkie próby rozpoczęcia budowy, przygotowania do niej, powinny być traktowane jak przestępstwo. Każda złotówka wydana na cokolwiek związane z tą inwestycją, to finansowanie przestępstwa.

W prawie coraz większej liczby krajów wprowadza się, bądź postuluje wprowadzenie zapisów uznających elementy przyrody za osoby prawne, objęte taką sama ochroną prawną jak ludzie czy zwierzęta. Czas na podobny ruch w Polsce, choć oczywiście już po wyborach.

KarinKa: Jeszcze tylko Tatry nad morze, Bieszczady pod Warszawę i po nas może już być potop.

fafkawirafka: A co z centralnym przekopem z Baranowa do największych miast na wszystkich kontynentach?

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  dzięki za zadanie sobie trudu spisania tych komentarzy. bo nie wiadomo, czy się na coś przydają.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Kaczyński żyje w latach 50 i 60 . Ona zawsze chciał być przy korycie a w podziemiu znalazł się przypadkiem bo go do koryta nie chcieli dopuścić. Śmiem przypuszczać, że gdyby go dopuścili to dziś jemu byśmy obcinali emeryturę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dziś droga wodna przez Białoruś to raczej brzmi jak podły żart. Przecież na granicy Białorusi i Ukrainy kacapy stoją . proponuję jednak pomysł zarzucić. Najpierw musimy pozbyć się pana kaczora, łukaszenki i putina a potem to może uda się do granic z kacapami jakoś odbudować.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Naprawdę, artykuł z komentarzy? Dno.
  @szklarniarz
  Mnie się podobał.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0