Z programu satyrycznego "Wiadomości" na TVP1 dowiadujemy się, że w rzece nie znaleziono żadnych związków toksycznych, które mogły spowodować zatrucie dziesiątek ton ryb.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało. Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy." - cytat z filmu Miś Stanisława Barei.

Taki właśnie bije przekaz programu satyrycznego "Wiadomości" nadawanego co dzień o 19:30. Chodzi mi o informacje w sprawie umierającej Odry. Media całej Europy trąbią o tym, że znaleziono ogromne ilości toksycznych odpadów w postaci związków rtęci. Nawet Axel Vogel minister rolnictwa, klimatu i środowiska Brandenburgii potwierdził, że znaleziono w próbkach wody duże ilości związków rtęci.

Jednak gdy się obejrzy program satyryczny "Wiadomości" na TVP1 to okazuje się, że w rzece nie znaleziono żadnych związków toksycznych, które mogły zatruć dziesiątki ton ryb. Skoro to nie związki toksyczne, wobec tego co? Czy mam rozumieć, że ryby umierają, bo po prostu są już stare?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że dopiero po trzech tygodniach rząd dowiedział się o stanie Odry. Skomentuję to tylko w ten sposób, że wystarczyło czytać Wyborcza.pl lub oglądać TVN24 i rząd dowiedziałby się wszystkiego na czas.

Nie wiem, kogo rząd chce oszukać. Nie wiem, czy uda im się kogoś oszukać w tej sytuacji. Mam nadzieję, że tym razem te martwe ryby i martwa Odra naprawdę otworzą ludziom oczy.

Tomasz Gruszczyński

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ryby zapisaly sie do opozycji (totalnej) i zlosliwie pozdychaly zeby wrobic najlepszy rzad tysiaclecia...
  @mujwydafca
  Po prostu ryby stwierdzily ze juz nie chca zyc w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Już jest budowana teoria to, że z upałów i niskiego poziomu wody. Tylko ma pytanie, czy odpowiedzialni, że utrzymanie rzeki nie powinni o tym wiedzieć. Ale najbardziej zadziwiający jest fakt, że ekolodzy udają, że się nic nie stało. Gdzie Greenpeace.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Ryby zepsuły się od Głowy
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  ryby oglądnęły tvp i popełniły harakiri
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Jeśli ryby się nie zatruły, to mogły się udusić.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Te ryby się potopiły bo pływać nie umiały.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Nie. Popełniły zbiorowe samobójstwo. Miały doś liliputina i jego ferajny.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ze śmiechu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0