Na wyznanie winy, żal za wyrządzone szkody i na zadośćuczynienie (naprawienie szkód) zawsze jest pora, nawet w mediach Jacka Kurskiego - zwracają się do Julii Przyłębskiej działacze Unii Pracy w Opolu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Moja kadencja trwa 9 lat i nie zamierzam uczestniczyć w naruszaniu prawa". Jakaż to wspaniała i szlachetna deklaracja pani "prezes" Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, szkoda tylko, że ma  niewiele wspólnego z rzeczywistością, bo cóż Julia Przyłębska robi od kilku lat swojego prezesowania? Jej działalność jest w zupełnej sprzeczności z tą szlachetną deklaracją. Przykładów na to jest bardzo wiele. Towarzyskie kontakty Pani "prezes" z Jarosławem Kaczyńskim, co potwierdził stwierdzeniem, że "prezes" Julia Przyłębska jest jego "towarzyskim odkryciem". Kolejny problem to wizyty w Trybunale Konstytucyjnym polityków Zjednoczonej Prawicy (np. posła Arkadiusza Mularczyka). Włączenie do pracy w Trybunale Konstytucyjnym sędziów dublerów oraz niewłaściwa (z naruszeniem prawa) organizacja pracy Trybunału, co zresztą potwierdzają sami sędziowie tej instytucji. Wskazują oni na nieprawidłowości przy wyznaczaniu składów sędziowskich.

Julia Przyłębska twierdzi, że ujawnione maile ze skrzynki Michała Dworczyka o przesuwaniu rozpraw czy uzgadnianiu wyroków to atak mediów działających na zlecenie Kremla. Ostatnie maile Michała Dworczyka tylko potwierdziły informacje funkcjonujące w obiegu publicznym od kilku lat o wyrokach na zamówienie Jarosława Kaczyńskiego.

"Prezes" Przyłębska pozbawiła Polki i Polaków niezależnego Trybunału Konstytucyjnego, czyniąc z niego prywatny folwark. Nie bez powodu obecnie ta instytucja nazywana jest Trybunałem Konstytucyjnym Julii Przyłębskiej, która zauważyła, że "w interesie Władimira Putina jest destabilizacja Polski". W to nikt w Polsce nie wątpi, tylko rodzi się pytanie, dlaczego to właśnie Przyłębska działa w interesie rosyjskiego przywódcy, od początku swojej uzurpacyjnej prezesury destabilizując Polskę swoimi wyrokami wydawanymi na zamówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości np. wyrok w sprawie ustawy antyaborcyjnej, wyroki dotyczące zależności prawa UE i polskiego.

Szanowna Pani "Prezes" Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej!

Skoro wie Pani na czym zależy Władymirowi Putinowi, to może już najwyższy czas oddać Trybunał Konstytucyjny rodakom jako instytucję niezależną od partyjnych kacyków. W ten proces może włączyć się również prezydent, usuwając przynajmniej jeden ze swoich deliktów konstytucyjnych (mianowanie sędziów dublerów). Pani tłumaczenie w telewizji Jacka Kurskiego („publicznej") w kwestii maili Michała Dworczyka było śmieszne i nieprzekonywujące. Niestety Polki i Polacy po owocach poznali Pani "prezesurę" w Trybunale Konstytucyjnym. To dlatego Trybunał Konstytucyjny stał się instytucją Julii Przyłębskiej. Ale na wyznanie winy, żal za wyrządzone szkody i na zadośćuczynienie (naprawienie szkód) zawsze jest odpowiednia pora, nawet w mediach Jacka Kurskiego.

Unia Pracy w Opolu

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kobiety czasem się sprzedają bo muszą. Zmusza je do tego trudna sytuacja życiowa.
  Przyłębska nie musi, ale mimo to się sprzedaje. Taki ma widać charakter.
  Z mężusiem, TW, dobrali się w korcu maku.
  Prezes takich bardzo lubi.
  już oceniałe(a)ś
  41
  1
  Ani tytułem "prezes" ani grzecznościowym "pani"
  nie tytułuję łopatki do sprzątania kociej kuwety
  już oceniałe(a)ś
  19
  1
  Nie ,"Polki i Polacy" tylko po prostu POLACY. Według słownika języka polskiego słowo "Polacy" obejmuje WSZYSTKICH POLSKICH OBYWATELI!
  Kretyńska moda doprowadza to tego, że były już osoby które mówiły " Rzeszowianki i Rzeszowianie będą wybierać prezydenta", czy "Szczecinianki i Szczecinianie mają nowy amfiteatr".

  Wracajcie do podstawówki, specjaliści od mówienia także "Amerykanki i Amerykanie wybrali Bidena " . Został on wybrany przez AMERYKANÓW, czyli OGÓŁ OBYWATELI TEGO KRAJU, NIEZALEŻNIE OD PŁCI!!!
  już oceniałe(a)ś
  22
  5
  Kotletowa Przyłębska powołana z ciężkim naruszeniem prawa bez uchwały Zgromadzenia Ogólnego Trybunału jest tak samo nielegalna jaki nominaci powołani przez fałszywą KRS na podstawie sfałszowanych podpisów poparcia. Dlatego jej opinie ustalane i przekazywane przez prezesa przy kotletach (sama jest za głupia na sprokurowanie jakiegokolwiek pisma) są tyle warte co moralność i ustawa kneblująca czyli mogą służyć jako papier toaletowy w ,,żondzie,, skupiającym bandę złodziei i nieudaczników .

  Garkuchnia przy trybunale, otwarta dla kundli, które wiedzą, że bez Oszczanego są niczym.Sa dowodem na to, jak krotka jest ławka dziczy, skoro sięga się po takich padalców.
  Ta zbieranina "prawniczych" śmieci dowodzi, że ideologia dziczy po prostu zbankrutowała, i zasługuje w całości na śmietnik.
  I to przez nich płacimy 7 mln zł kary DZIENNIE. Oddawajcie ze swojego majątku!!

  Kreatura, hańba wszystkich zawodów prawniczych, córka komucha powołana na "sędzię" (najmarniejszą z marnych) przez komuszą Radę Państwa PRL. Osobniczka o moralności mopa z dworcowego szaletu, zamieniająca TK w je..ny partyjniacki Volksgerichtshof. Infamia każdemu z kolaborantów tej cuchnącej, neoputińskiej władzy wyrzyganej przez dziki tępy prymitywny MOTŁOCH
  @kollesio
  To jest TO. Nic ująć. Szmbo-trybunał z klozetową przyłębską
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  "Polki i Polacy". Ciekawe czemu w Niemczech żyją Niemcy, we Francji Francuzi, a tu Polki i Polacy?
  @and.reh
  Bo taka jest kretyńska moda na "poprawność", o czym obszernie osobno napisałem.
  Minusy dostałeś od tych, którzy musieli wagarować z lekcji polskiego.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Dlaczego z takim nadeciem patriotycznym Polki i Polscy a nie po prostu obywatele. Dlaczego stosować narrację dominującą w Tvpis?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Polki i Polacy? Którzy? Ilu ich jest?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0