Kolejnym generacjom policyjne syreny kojarzą się z takimi czy innymi sytuacjami - na ogół nieprzyjemnymi - czytelnik apeluje do komendanta policji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dysonans czy konsonans?

O godz, 17 1 sierpnia byłem na ul. Jana Kilińskiego na Starym Mieście. Oczekiwałem miejskich syren, charakterystycznego dźwięku silnie osadzonego w historii naszego miasta. Niestety, został on  "przykryty" syrenami samochodów policyjnych stojących wokół - nie wiedzieć czemu trwało to 5 min., stało się trudne do wytrzymania.

Uprzykrzonych sygnałów alarmowych w centrum Warszawy - dzięki ciągle jeżdżącym karetkom pogotowia, patrolom policyjnym śpieszącym na interwencję, czy "uprawnionym" przedzierających się przez Plac Trzech Krzyży - mamy dość.

Kolejnym generacjom policyjne syreny kojarzą się z takimi czy innymi sytuacjami - na ogół nieprzyjemnymi.

Zakładam, że młodzi kierowcy policyjnych radiowozów robią to w najlepszej wierze lub wręcz wykonują zalecenie swoich przełożonych. Jeśli by tak było, to apeluję do Komendanta Stołecznej Policji o wydanie zalecenia swym podwładnym na przyszłość, aby nie włączali sygnałów alarmowych w Godzinie W na terenie Warszawy.

Z uszanowaniem dla wszystkich,

Michał Bukojemski, warszawiak

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W ten właśnie sposób ogon zaczyna machać psem. Autorowi listu umyka, że istnieje pewna gradacja wartości. I tak, życie i zdrowie człowieka wiezionego ambulansem do szpitala jest nieskończenie ważniejsze, niż martyrologiczne miazmaty. Jeżeli ambulans 1 sierpnia o godz. 17 ma przebić się przez zakorkowaną drogę, to jest to dalece bardziej potrzebne i istotne, niż to, by osoby znajdujące się w pobliżu, mogły usłyszeć czysty dźwięk syreny.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1